Hlavní obsah
Fotografie někdejšího blázince připomínají kulisy hororu. Foto: Johnny Joo, Profimedia.cz

Snímky opuštěného blázince nahánějí husí kůži

Mladý americký fotograf se vydává do míst, kam by se mnoho lidí bálo nahlédnout, byť jen ode dveří. Jeho však opuštěné zdevastované budovy fascinují a přitahují jako silný magnet. I navzdory smutné minulosti.

Fotografie někdejšího blázince připomínají kulisy hororu. Foto: Johnny Joo, Profimedia.cz
Snímky opuštěného blázince nahánějí husí kůži

Kromě dalších temných míst v USA navštívil čtyřiadvacetiletý fotograf Johnny Joo, pocházející z města Mentor ve státu Ohio, přes 20 let prázdný blázinec. Azylový komplex Forest Haven pro mentálně postižené v Laurelu v Marylandu fungoval od roku 1925 do roku 1991.

Časem a nezvanými hosty poničený interiér bývalého zdravotnického zařízení Forest Haven.

Foto: Johnny Joo, Profimedia.cz

Posledních 15 pacientů, kteří v budovách Forest Haven žili, bylo před uzavřením zařízení přestěhováno jinam — do modernějšího prostředí. Od té doby prostory plné nábytku i lékařského zařízení chátrají.

BEZ KOMENTÁŘE: Opuštěný blázinec Forest Haven nezapře svou minulost

Ve ztichlých 22 budovách se vyřádili kreativní sprejeři i čas. Vybavení se rozpadá, kovové schodiště zrezlo... Prostor dávno ztratil svou původní podobu. Dnes si lze jen domýšlet příběhy, které se tu před lety odehrávaly.

Interiér jako by mlčky vyprávěl o tragických osudech svých dřívějších obyvatel.

Foto: Johnny Joo, Profimedia.cz

Obdobně jako zmapoval tvář budov Forest Haven v Marylandu, Joo působivě nafotil například také chátrající tovární prostory v Clevelandu či pustoprázdné nákupní centrum Randall Park Mall, taktéž v Ohiu.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků