Hlavní obsah
Archivní snímek vodopádu Foto: Profimedia.cz

Ohnivý vodopád opět dočasně krášlí Yosemite

V americkém národním parku Yosemite je opětovně k vidění unikátní přírodní úkaz. Přezdívá se mu „ohňopád“, protože vizuálně připomíná tekoucí lávu. Ve skutečnosti se vodopádu Horsetail jen dotknou sluneční paprsky, které pod správným úhlem vytvářejí optickou iluzi, píše server CNN.

Archivní snímek vodopádu Foto: Profimedia.cz
Ohnivý vodopád opět dočasně krášlí Yosemite

Jev je k vidění jen po několik dní během února při západech slunce, podoba „ohňopádu“ je ovšem ovlivněna i tím, jak moc vody vodopádem protéká.

Úkaz přitahuje každý rok stovky návštěvníků. „Jsem v naprostém úžasu a velmi nadšený, že jsem se mohl konečně k vodopádu vypravit osobně a pořídit několik dobrých fotek,“ uvedl Vaché Geyoghlian. „Dorazil jsem na místo mezi prvními, ale brzy se to kolem lidmi jen hemžilo, aby nikomu ta podívaná neunikla,“ dodal.

Návštěvníci mají možnost jedinečný fenomén spatřit zhruba do konce tohoto týdne. Vyplatí se přijít včas, dokud místo není přeplněné.

„Lidé mohou parkovat nedaleko vyhlídkových bodů, které jsou v docházkové vzdálenosti,“ uvedl mluvčí parku Scott Gediman. Překážkou by ovšem mohlo být proměnlivé počasí, v případě sněžení by úkaz logicky vidět nebyl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků