Hlavní obsah
 

Milióny pestrobarevných motýlů obsypaly čínská údolí

Vždy na jaře přitahují údolí v čínské provincii Jün-nan tisíce zvědavých návštěvníků. Během května zde totiž nastává doba, kdy se housenky zabalené v kokonech mění na elegantní motýly, kteří doslova obsypou okolní lesy. Je to skutečně pozoruhodná podívaná, kterou si málokdo chce nechat ujít.

 
Milióny pestrobarevných motýlů obsypaly čínská údolí

Letos se motýli vyklubali během konání tradičního festivalu dračích lodí, kterému se v Číně říká Tuan-wu. Od bujarých oslav si obyvatelé měst jeli odpočinout do zalesněných údolí v autonomních oblastech Ťin-pching Miao, Jao a Taj, protkaných i vodopády.

Podle agentury Reuters mohli návštěvníci v údolích spatřit více než 160 miliónů motýlů nejrůznějších druhů, barev i velikostí. Zatímco někteří se třepotali ve vzduchu, jiní obsypali větve stromů, ale někteří se odvážili poznat zblízka i turisty. „Je to krásná zkušenost, kterou jen umocňuje nádherná okolní scenérie. V mojí domovské provincii Chu-pej takovou přírodu nemáme,“ tvrdí jeden z návštěvníků.

V Číně má svůj domov mnoho známých motýlích čeledí. Jen v údolí Ťin-pching se dá podle Reuters nalézt až 400 druhů těchto okřídlených tvorů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků