Hlavní obsah

Lavinový vyhledávač by neměl být v kapse s mobilem, varuje horská služba

Lavinový vyhledávač, který může pod lavinou zachránit život, by se neměl nosit ve stejné kapse s mobilním telefonem nebo vysílačkou. Vyplynulo to z testu lavinových vyhledávačů, který zorganizovala slovenská Horská záchranná služba (HZS) v Jasné.

Lavinový vyhledávač by neměl být v kapse s mobilem, varuje horská služba

„V případě, že má lavinový vyhledávač magnetický vypínač, může dojít k interakci, při níž se přístroj vypne. V takovém případě zasypaného kamarádi nebo záchranáři nenajdou,“ upozornil zastupující ředitel Střediska lavinové prevence HZS Marek Biskupič.

HZS testovala celkem 14 lavinových vyhledávačů. Hlavním cílem bylo ověřit reálný dosah, přesnost a funkčnost přístrojů, které jsou dostupné na slovenském, českém a polském trhu. „Chtěli jsme zjistit, jaký je progres za poslední roky,“ uvedl Biskupič.

Test se uskutečnil za účasti různých organizací ze Slovenska, Polska a České republiky. Odborníci uskutečnili 3500 měření a celkově testovali 150 přístrojů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků