Hlavní obsah
Oslavte den dětí v rytířském stylu. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Kam o víkendu s dětmi: Oslavte dětský den po rytířsku nebo ochutnejte med

Závěrečný květnový víkend se ponese především v duchu oslav blížícího se dne dětí, ať už proběhnou v rytířském či westernovém stylu. Ochuzeni nebudou ani milovníci mašinek, vydat se můžete také na akci s názvem Medobraní, která potěší všechny, co mají rádi tuto sladkou pochutinu.

Oslavte den dětí v rytířském stylu. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Kam o víkendu s dětmi: Oslavte dětský den po rytířsku nebo ochutnejte med
Praha

Tajemství potravin

Během víkendu se uskuteční akce pro všechny zvídavé děti, které zajímá, co jedí. Kudy putuje potrava? Co je dobré snídat? Na to i mnoho dalšího se dozví odpovědi formou úkolů, her, kvízů či testů. Akce proběhne v Národním zemědělském muzeu. Více zde.

Slavnosti v Břevnovském klášteře

Na počest Karla IV. je v krásných prostorách Břevnovského kláštera připravena historická slavnost. Šermíři, tanečnice, dobová hudba, na dětičky čekají středověké hry, jejich rodiče se mohou podívat na středověké vaření piva. Více si o sobotní akci přečtěte zde.

Ratolest Fest

Akce s trefným názvem Ratolest Fest proběhne v sobotu na Rašínově nábřeží. Bohatý program poskytne rodinám s dětmi inspiraci, jak trávit volný čas. Připraveno je mnoho stanovišť, které dohromady spojují sportovní oddíly, dětskou módu, hřiště nebo i umělecké dílničky. Více si přečtěte zde.

Středočeský kraj

Jízda parním vláčkem

Poslední květnovou sobotu již tradičně vyráží z Nymburka parní vlak s názvem Postřižinský expres. Děti potěší zážitek z jízdy vláčkem, rodiče se mohou těšit na Postřižinské pivo, které je připraveno na každé zastávce cesty. Trasa vede přes Lysou nad Labem, Mladou Boleslav až do Doks a odtud zase zpět. Vyjíždí se už ráno v 8:19 hodin, návštěvníkům se doporučuje přijít o něco dřív.

Rýžování zlata

V sobotu se uskuteční třetí ročník pochodu Cesta za zlatem. Vychází se z Kamberka. Účastníci obdrží mapu a mohou si vybrat, jakou ze tří tras se vydají - rozdíl je v jejich délce. Během cesty musí „zlatokopové“ zodpovídat kontrolní otázky a na konci si mohou vyzkoušet rýžování zlata. Více si o akci přečtěte zde.

Jihočeský kraj

Pochod za strašidlem

Zábavný dětský pochod za strašidlem Doudlem začíná v sobotu o deváté ráno v lese Svákově u studánky. Na začátku putování dostanete mapu a v průběhu cesty musí děti plnit úkoly, za jejichž splnění je v cíli čeká sladká odměna. Půl hodiny před polednem se zjeví i samotné strašidlo Doudlo, které bude vyprávět pohádku, ale také si připraví soutěž o knížky.

Karlovarský kraj

Dětský den v Nebanicích

Jubilejní 10. ročník nebanického dětského dne se uskuteční v sobotu. Pro vaše ratolesti jsou připraveny zábavné atrakce a program - tvořivé dílničky, představení nebo lanové centrum. Nasbírané body v soutěžních disciplínách mohou děti směnit za hračky a cukrovinky. Akce probíhá mezi 13. až 18. hodinou.

Ústecký kraj

Cesta uhelným Mosteckem

Pokud snad máte předsudky k industriální krajině Mostecka, vydejte se s průvodci na cestu, která vám změní názor. Naskočte do terénní dodávky a vydejte se na jízdu okolo dřívějšího dolu, dále uvidíte uhelné velkolomy a dozvíte se zajímavosti o starém Mostě. Sraz je v neděli v 10:00 hodin u kostela Nanebevzetí Panny Marie. Více zde.

Liberecký kraj

Astronomický den

Sobotní odpoledne a večer bude na Jizerce ve znamení astronomického dne. Za jasného počasí proběhne pozorování slunce a noční oblohy dalekohledy, připraven je i doprovodný program. Akce začíná ve 13:00 hodin u Sklárny za Panským domem. Více zde.

Královéhradecký kraj

Dětský den v Opočně

Blížící se den dětí se bude slavit také v Opočně. Na malé nezbedy čekají soutěže, například chůze na chůdách, kopy na branku či střelba ze vzduchovky. Akce proběhne na fotbalovém hřišti a zimním stadiónu. Více se dozvíte zde.

Pardubický kraj

Medobraní v Perníkové chaloupce

Perníková chaloupka pod Kunětickou horou bude o víkendu hostit akci zvanou medobraní. Na ní návštěvníci uvidí, jak žijí včely v úle, čím se živí nebo jak vytvářejí své produkty. Součástí programu bude samozřejmě i ochutnávka medu a možnost zakoupit si ho čerstvě stočený z plástve. Více si o sladké akci přečtěte zde.

Vysočina

Westernový den dětí

Oslavte se svými ratolestmi jejich den ve westernovém městečku Šiklův mlýn v okrese Žďár nad Sázavou. Připraveny jsou různé hry a soutěže o krásné ceny, zábavné atrakce a také divadlo s westernovou show. Zapište si do kalendářů neděli. Více zde.

Jihomoravský kraj

Vodní království

Vezměte své nezbedy do areálu Masarykova muzea na zábavné odpoledne projektu Vodní království Hodonín, které je spojeno s oslavou dne dětí. Připomeňte si, jak se žilo v době dávno minulé, jakými dovednostmi oplývali naši předkové. Na děti čeká i spoustu soutěží, atrakcí nebo pohádkových plaveb. Více najdete zde.

Olomoucký kraj

Vyjížďka lokálkou

Kdo by neměl rád mašinky a vláčky? Kroměřížská dráha zve po půlroční přestávce k jízdám motoráčkem Hurvínek z Kojetína do Tovačova, kde proběhne modelářská výstava. A každé dítko, které průvodčímu předloží nakreslený obrázek motoráčku, dostane odměnu. Projet se můžete oba víkendové dny. Více se dozvíte zde.

Zlínský kraj

Dětský den na Buchlově

Přijďte se svými dětmi v sobotu na hrad Buchlov, kde na vás čeká oslava dne dětí. Pro odvážlivce je připraven třeba i strašidelný hrad, pro ty bojácnější soutěže a hry nebo také představení divadla Scéna Zlín. Více si přečtěte zde.

Moravskoslezský kraj

Přehlídka dravců

Vydejte se na hrad Sovinec, kde o víkendu proběhne přehlídka dravých ptáků - ukázky výcviku i příletové poslušnosti. Pro děti je připraven pohádkový program. Ať už si budete chtít poslechnout loupežnické příběhy nebo šermířské pověsti, vyznačte si tuto akci v kalendáři. Trvá po celý víkend. Více zde.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků