Hlavní obsah
 

Japonský hotel představil pantoflíčky, které umí samy „zaparkovat“

Tradičně vyhlížející hotel v japonské Jokohamě nabízí návštěvníkům nejnovější výdobytek technologie. Nejsou jím ale žádní chytří roboti, nýbrž pantoflíčky, které mají schopnost se po stisknutí tlačítka samy vyrovnat do řady a čekat tak na nově příchozí hosty. Kromě obuvi jsou toho schopny ale i stolečky nebo podsedáky, píšou servery Independent a Daily Mail.

 
Japonský hotel představil pantoflíčky, které umí samy „zaparkovat“

Chytré zařízení využívá technologii od Nissanu, podobnou jako auta. Ačkoli tedy hotel ProPilot Park Ryokan na první pohled vyhlíží jako další z řady tradičních japonských ubytovacích zařízení, je moderní a pokrokový. Stisknutím tlačítka se pantoflíčky seřadí u vstupu do hotelu a vyčkávají na nově příchozí hosty. Stejný systém pak lze nalézt v pokojích, kde se podobným způsobem uspořádá nábytek. A to vždy, když už není využíván.

Podle Daily Mailu se stejná technologie využívá také v nejnovějším modelu automobilu Nissan Leaf, ačkoli v hotelu je značně zjednodušená. V pantoflích i nábytku jsou zabudovány senzory a kamery, které předmětům umožňují návrat na jejich původní místo, aniž by musel kdokoli hnout prstem. A samozřejmě bez jakýchkoli srážek.

„Samoparkovací pantofle mají zvýšit povědomí o zautomatizovaném řízení a jeho potenciálu,“ tvrdí mluvčí Nissanu Nick Maxfield. Nejedná se přitom o první podobnou věc, se kterou výrobce automobilů přišel. V roce 2016 se podobná technologie začala využívat u některých kancelářských židlí, které byly schopné se samy srovnat ke stolu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků