Hlavní obsah
Eiffelova věž - jeden ze symbolů Paříže Foto: Profimedia.cz

Češi po útocích zájezdy a letenky do Paříže hromadně neruší

Zatím jen desítky lidí po pátečních útocích v Paříži stornovaly či přerezervovaly své letenky do francouzské metropole. Tuzemské cestovní kanceláře nabídku zájezdů do Paříže na nejbližší dobu omezí. Čedok v sobotu jeden letecký zájezd zrušil. Vyplývá to z ankety ČTK mezi prodejci zájezdů a letenek.

Eiffelova věž - jeden ze symbolů Paříže Foto: Profimedia.cz
Češi po útocích zájezdy a letenky do Paříže hromadně neruší

Letecké společnosti zaznamenaly na zákaznických centrech zvýšený počet dotazů zejména v sobotu. „V neděli už počet volajících opadl," řekl mluvčí Českých aerolinií Daniel Šabík s tím, že i v sobotu šlo jen o pár lidí, kteří rušili lety do Paříže. Další lidé nicméně využili možnost změny termínu odletu, dodal mluvčí.

Právo na bezplatnou změnu data odletu mají po celý týden všichni cestující, kteří mají zakoupené letenky do francouzské metropole, uvedla Vladimíra Dufková, mluvčí Travel Service, který na základě codeshareové spolupráce prodává na lety ČSA letenky. Ani soukromý Travel Service podle ní nezaznamenal v souvislosti s pařížskými útoky žádný mimořádný nárůst rušení letenek.

Zostřená bezpečnostní opatření na pařížských letištích se podle mluvčí pražského letiště Mariky Janouškové projevila na několikaminutových zpožděních příletů z Francie. Zvýšená bezpečnostní opatření v současnosti platí i v Praze, pro cestující je ale důležité, že tyto procedury neprodlouží čas nutný k odbavení, a není proto nutné pro příchod na letiště počítat s delší časovou rezervou, dodala mluvčí.

Od středy již otevřeno

Cestovní kancelář Čedok zatím zrušila jeden zájezd do francouzské metropole. „Zájezd do Paříže v termínu 14. - 17. listopadu jsme umožnili klientům zrušit. Ti mají nyní možnost vybrat si zájezd v jiném termínu, případně zájezd do jiné destinace. O svoje peníze tak nepřijdou," řekl mluvčí CK Hynek Špinar.

Od středy by měly být opět památky, muzea i obchody ve francouzské metropoli otevřeny.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků