Hlavní obsah
 

Argentinští pracovníci se vracejí do dětských let, chodí spát po obědě

V argentinském Buenos Aires oživili starou tradici Latinské Ameriky. Byl zde vybudován hotel přizpůsobený odpolednímu odpočinku a pauze pro zaměstnance. Každý pracovník si sem tak může jít po obědě na určitou dobu zarelaxovat a je tak připravený pro další pracovní výkon.

 
Argentinští pracovníci se vracejí do dětských let, chodí spát po obědě

Stejně jako v dětských letech, i v dospělosti chodí argentinští pracovníci po obědě spát. Tento zvyk je velmi oblíbený ve venkovských oblastech, na rozdíl od obchodních center, kde takřka vymizel. Zákazníkům se doporučuje sundat si boty a stejně jako ve 4 letech, si dát šlofíka.

Hotel má také speciální hlídače doby spánku. Zákazník se může uložit maximálně na 45 minut, aby neupadnul do hlubokého spánku, a to tzv. hlídač kontroluje. Další z věcí, která zajišťuje příjemnou relaxaci, jsou například vonné svíčky, nebo kadidelnice.

Relaxovat po obědě by měl každý

Zaměstnanci hotelu a odborníci doporučují odpolední siestu všem. Odpočinou si, mají větší energii do zbytku pracovního dne, lépe zpracovávají do mozku nové informace a zároveň se snižuje riziko úmrtí na srdeční choroby.

Hotel je oblíbený a ani ne tak drahý. Jedna kvalitní odpolední siesta stojí kolem 100 pesos, nebo 30 $ (asi 600Kč). Započítaná je samozřejmě kompletní péče a bylinkový čaj na závěr.

 

Přečtěte si také: Větev pod sebou si řežeme dál a dál

Ztráta rostlinných a živočišných druhů pokračuje zběsilým tempem. Více se dočtete ve čtvrtek v deníku Právo (příloha Café). (inzerce)


 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků