Hlavní obsah

Silvestr na horách táhne, v hotelu ale můžete prožít i Štědrý den

Kam letos vyrazit na Silvestra nebo o vánočních svátcích? Tradiční shon a plánování těchto slavnostních společenských akcí je v plném proudu. Letos opět letí pobyty na horách. Do popředí zájmu se ale derou také lázeňské hotely s wellness programy, kde si přes svátky odpočinete a naberete novou energii.

Silvestr na horách táhne, v hotelu ale můžete prožít i Štědrý den

Ačkoli do chvíle, kdy velká část z nás bude bujaře slavit příchod nového roku, zbývají ještě dva měsíce, hotely a penziony na českých horách zažívají už teď nápor těch, kteří si tady chtějí pobyt na přelomu roku rezervovat. Silvestrovská dovolená na horách je zvláště mezi mladšími lidmi velmi oblíbená. Lyžovačka, silvestrovský raut, živá kapela nebo vystoupení kouzelnice – i to je možné prožít během jediné silvestrovské noci.

O pobyty na přelomu roku je zvýšený zájem a už teď z některých míst hlásí, že mají plnou kapacitu. V roce 2008 např. trávilo přelom roku v hotelích na českých horách bezmála dvě stě tisíc Čechů a sto tisíc cizinců. Poptávka rok od roku stoupá – i přesto, že právě na konci roku vyjde ubytování nejdráž.

Šťastný nový rok – bez nepořádku

„Největší zájem je momentálně o hotely s wellness zázemím a o hotely a penziony v Krkonoších a Jizerkách,“ říkají průzkumy. Lidé tradičně pojí oslavu Silvestra s několikadenní lyžovačkou a následným relaxem ve wellness centru. Vyvrcholením pobytu pak bývá silvestrovský gala večer. „Obvykle s živou muzikou, popůlnoční diskotékou a občerstvením ve formě švédských stolů,“ popisuje podobu silvestra na horách majitel hotelu.

Výjimkou nejsou ale ani vystoupení kouzelníků, slavnostní tříchodová večeře nebo speciální animační program pro děti v oddělené místnosti. Hostům odpadá starost jak s přípravou pohoštění, tak s následným úklidem. Jen s ranní kocovinou a bolestí hlavy si už musejí poradit sami.

Někde i napečou

Naopak Vánoce tráví většina Čechů doma v kruhu rodiny. „Trávit je na placených pobytech na rozdíl od ciziny u nás není ještě zcela obvyklé,“ vysvětluje menší zájem o ubytování na horách během svátků hoteliér. Přitom loňský předvánoční průzkum jasně ukázal, že polovina Čechů by se tomu strávit Vánoce pobytem v hotelu na horách nebo v lázních, rozhodně nebránila. Drží se ale zpátky, protože se často bojí odmítavých reakcí ze strany rodiny a přátel.

Co nabízejí některé české hotely ve svátečních balíčcích?

Nabídka českých hotelů je před Vánocemi a Novým rokem pestrá a k pobytu vám tady často přibalí i příjemný bonus. V některých hotelech se můžete těšit třeba na:

• Výrazné slevy na skipasy na českých horách
• Volné vstupy do hotelového wellness centra
• Poukazy na masáže, perličkové lázně a jiné relaxační aktivity
• Domácí punč, cukroví na pokoji, vánoční výzdobu
• Krabici cukroví při odjezdu (v rámci některých předvánočních pobytových balíčků)
• Čtyřchodovou štědrovečerní večeři a drobný dárek od personálu

Nabídka českých hotelů je přitom v tomto směru hodně bohatá a neomezuje se jen přímo na Štědrý den a následné svátky. Pokud vás irituje každoroční předvánoční shon, fronty v obchodech a nekonečné pečení cukroví, můžete utéct třeba na relaxační wellness víkend. Součástí některých předvánočních pobytů občas bývá i to, že vám na cestu napečou pětikilovou krabici s cukrovím. Nafasujete ji potom při odjezdu jako výslužku.

Před Vánocemi je možné využít i speciální nabídky hotelových wellness center. „Voňavé masáže, skořicové zábaly nebo perličkové lázně – to je jen stručný výčet služeb, které hotely přidávají k vánočním pobytům zdarma,“ vypočítává manažerka hotelu. Odpočinout si od vánočního shonu a stresu je možné i při workshopech, které jsou součástí pobytů. Od profesionálů se tak můžete naučit, jak nazdobit perníčky nebo vyrobit originální vánoční výzdobu. Personál vám k tomu ještě připraví domácí punč nebo svařák a naservíruje cukroví.

Čtěte dále:

Nedávno jsme se věnovali vánočním večírkům, kvalitě hotelových restaurací, romantickým pobytům, specifikům cestování s dětmi, ale i wellness víkendům. Přehled všech našich článků najdete na hlavní stránce rubriky.

Inzertní sdělení: Tipy na předvánoční a silvestrovské pobyty

OREA HOTELS, největší český hotelový řetězec s více než 20 hotely v těch nejatraktivnějších lokalitách České republiky vybírá z nabídky hotelů a jejich speciálních předvánočních a silvestrovských akcí:

Vánoční stromeček uprostřed lesů

Vánoce je možné prožít i na Českomoravské vrchovině v objetí krásné přírody. V okolí hotelu Devět Skal jsou desítky kilometrů běžkařských tratí. Je zde možné strávit jak svátky, tak přelom roku.

Vánoce na Horalu

Nechte se o Vánocích hýčkat v Krkonoších. V ceně pobytu je nejen parní lázeň, bazén, whirpool a sauna, ale i siesta, kdy vás rozmazlí cukrovím a domácím punčem nebo kakaem.

Kouzelná atmosféra Vánoc

I šumavský hotel Horizont nabízí možnost strávit v jeho prostorách vánoční svátky. Po celý pobyt volný vstup do wellness centra. Bohatá štědrovečerní večeře a navrch drobný dárek pod hotelovým stromkem.

Vánoční odpočinek v Mariánkách

Vánoční pobyt v mariánskolázeňském hotelu Excelsior může být krásným dárkem. Tím spíše, že mimo vánoční pohody hostům nabízí odpolední vstup do sauny, medovou vánoční masáž nebo cukroví na pokoji.

Autor: Lucie Štěrbová  & OREA HOTELS

Anketa
Chtěli byste strávit vánoční svátky v pohodlí hotelu?
Ano, letos to plánuji
12.8 %
Ano, jednou bych to chtěl vyzkoušet
43.6 %
Ani ano, ani ne
0.8 %
Ne, vánoční svátky chci trávit doma
33.1 %
Ne, takový pobyt si nemůžu finančně dovolit
9.7 %
Celkem hlasovalo 133 čtenářů.

Jak vypadá Štědrý den při pobytu v hotelu?

Hotely do speciálních vánočních balíčků často „přibalí“ i bonus v podobě volného vstupu do wellness centra nebo bazénu. Tam si můžete zkrátit podstatnou část čekání na Ježíška. Večeře může být klasická – tedy kapr se salátem, můžete si ale dát i čtyřchodové menu. K tomu vám někde připraví hudební recitál vánočních koled a pod stromeček ukryjí drobnost pro potěšení jako pozornost podniku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků