Blesky ovšem na ostrovech asi nezažijete. Ty se vyskytují jen v monzunovém období mezi květnem a říjnem. Během ostatních měsíců je tu ráj na zemi. A to doslova. Velké hotelové komplexy tu nenajdete, převládají bungalovy z přírodních materiálů, které přesně zapadají do divoké přírody a poskytují skutečně to, co potřebujete. A když vás po ránu probudí jódlování papoušků, vyjdete na verandu a necháte do sebe proudit sluneční paprsky probleskující kokosovými palmami, řeknete si: Proč jsem se nenarodil tady…

Věznice Cellular Jail pamatuje staré koloniální doby

Věznice Cellular Jail pamatuje staré koloniální doby.

FOTO: archiv CK Arcadia Air

Jenže. Na těchto ostrovech se ještě v minulém století praktikovalo lidojedství. Takže mít pradědečka lidožrouta by vám kádrový profil moc nevylepšilo. A pokud byste byli potomci vězňů, které v minulém století sváželi Britové z celé Indie právě do místní věznice Cellular Jail, tak taky nic moc. Buďte rádi, že jste rádi, a využijte místní klady plnými doušky. A že jich je. Kromě koupání v moři a sluneční lázně je tu pestrobarevný podmořský svět. Šnorchlovat na Andamanech je sen všech nadšenců s gumovou trubkou v puse.

Pestrobarevný podmořský život je obrovským lákadlem pro potápěče

Pestrobarevný podmořský život je obrovským lákadlem pro potápěče.

FOTO: archiv CK Arcadia Air

A to jsem se ještě nezmínil o rybářích. Jenom zde se dají ulovit až padesátikilové ryby – jako třeba kranas nebo kanic či vynikající tuňák – a lze si tak splnit životní sen. A proč? V okolí ostrovů je zakázán komerční rybolov do vlečných sítí, takže ulovit trofejní kousek v odpočinutých vodách není žádný problém. Mezi nejbližšími ostrovy (celkem jich je přes 500, ale jen málo z nich je přístupných veřejnosti) se dá jezdit na katamaránu a  nacházet tak místečka s ojedinělými „panoramaty“.

Přečtěte si další články o Indii, které stojí za to:
Pod palmovým slunečníkem je vaše hlava v bezpečí

Pod palmovým slunečníkem je vaše hlava v bezpečí.

FOTO: Jakub Michankow, Wikimedia Commons

Hrozí vám tu vůbec nějaké nebezpečí? Blesk vás tady nezabije, domorodec nespolkne, místo velkého žraloka potkáte spíš želvu, ale jedna věc by vás v klidu nechat neměla. Představte si, že největší zabiják je tu kokos. Nemyslím ten, který je ukryt ve vynikající pálence, jež se tu čepuje v restauracích na pláži. Ale ten tvrdý, kulatý a chlupatý – visící zákeřně vysoko nad hlavami. Na Andamanských ostrovech prý až 80 lidí ročně nepřežije pád kokosu z palmy.

Na desítkách ostrovů nepotkáte nikoho – jsou totiž lidem zapovězené

Na desítkách ostrovů nelze potkat nikoho – jsou totiž lidem zapovězené.

FOTO: archiv CK Arcadia Air

Že nevíte, kde tyto ostrovy porostlé tropickou džunglí leží? Je to pás zvýšené podmořské pevniny táhnoucí se spolu s Nikobarskými ostrovy Bengálským zálivem od severu k jihu skoro až k Malajsii. Vězte, že ačkoli Andamany patří k Indii, jsou blíž Myanmaru či Thajsku. Většinu plochy zabírají tři těsně na sebe nalepené ostrovy – Severní, Střední a Jižní a turisticky zaměřený ostrov Havelock na východě spolu se shlukem několika větších ostrovů. Daleko od civilizace, daleko od spěchu. Když zrovna nejde elektřina nebo internet, nevadí, zítra je taky den. A určitě nádherný.

Inzertní sdělení: Líbí se Vám tento článek? Zakuste si exotiku na vlastní kůži! Třeba právě Andamany s CK Arcadia Air!
CK Arcadia Air – specializovaná cestovní kancelář na exotiku – pořádá více než 370 originálních exotických zájezdů do 55 zemí v Asii, Africe, Americe, Austrálii a Oceánii. Organizuje privátní poznávací programy a safari s vlastním průvodcem CK pro individuální turisty a malé skupinky. Žádné velké skupiny! Dovolená na míru!
Kambodža, Thajsko
již od 29.980 Kč


Nádherná panenská příroda, průzračné vodopády, zapomenuté chrámy v džungli, khmerské chrámové komplexy, dlouhé písčité pláže – to vše zažijete v Kambodži. Poznání Kambodži doplníte pobytem na ostrově Koh Chang v Thajsku.
 

Projížďka na slonech tropickou džunglí na Koh Changu

FOTO: archiv CK Arcadia Air

 

Pravá africká divočina tváří v tvář

FOTO: archiv CK Arcadia Air

Keňa již od 37.160 Kč

Vydejte se s námi na safari do Keni a setkejte se s pravou africkou divočinou tváří v tvář. Uvidíte „velkou pětku“: lva, levharta, slona, nosorožce, buvola a spoustu divoké zvěře. Můžete také navštívit vesnice domorodých Masajů nebo si safari prodloužit o pobyt u Indického oceánu. Safari na míru!
Izrael již od 16.680 Kč

Navštivte místo střetu tří náboženství a putujte po historických místech pocházejících už z 1. století n. l. Uvidíte všechna místa přímo i nepřímo spjatá s životem Ježíše Krista – Betlém, Jeruzalém, Nazaret, Galilejské jezero, Tiberii a další. Zároveň si i můžete odpočinout u Mrtvého moře.
 

Izrael - země mnoha chutí a barev

FOTO: Dana Friedlander, goisrael.com

 

Taj Mahal v celé své kráse

FOTO: archiv CK Arcadia Air

Indie již od 27.420 Kč

Poznání Indie cílené na jeden z nejoblíbenějších turistických okruhů – Zlatý trojúhelník. Tvoří ho tři úchvatná indická města – Dillí, Agra a Jaipur. Tato města oplývají krásnými starobylými památkami, jako jsou například Tádž Mahal, Jantar Mantar, Palác větru nebo Qutab Minar.

Zpět na hlavní stránku rubriky Asie