Ikonická zátoka Ha Long, známá pro svá strmá skaliska vystupující z moře, je vietnamským turistickém tahákem číslo jedna. Kromě toho, že se řadí mezi sedm přírodních divů světa, je od roku 1994 zapsána také na seznam světového dědictví UNESCO. A jakkoli by se mohlo zdát, že tím Vietnam vyčerpal všechnu přidělenou krásu, několik es v rukávu přece jen ještě skrývá.

Zátoka Ha Long patří mezi sedm přírodních divů světa.

Zátoka Ha Long patří mezi sedm přírodních divů světa.

FOTO: Profimedia.cz

Vietnam je známý i pro svá terasovitá rýžová pole, která jsou nejpřitažlivější právě v září, kdy nastává období sklizně. Krásu nestárnoucí vlnité krajiny přijíždějí obdivovat cestovatelé a fotografové z celého světa.

Jedna taková pole se nacházejí například v oblasti Mu Cang Chai, náležící k provincii Yen Bai. V roce 2007 byla zvolena jakýmsi zástupcem nejtypičtější vietnamské krajiny. Dalšími jsou například pole v oblasti Sapy.

Terasovitá rýžová pole jsou nejfotogeničtější v období sklizně.

Terasovitá rýžová pole jsou nejfotogeničtější v období sklizně.

FOTO: Profimedia.cz

Od mnohých rýžových polí se ta v Mu Cang Chai liší i tím, že jsou terasovitá a svažují se k údolí řeky. Leží zhruba 300 kilometrů od hlavního města Hanoje, do oblasti se dá tedy pohodlně dostat vozidlem. A jak uvádí cestovatelský magazín National Geographic, obzvláště na podzim se vyplatí dorazit.

Láká i tradiční gastronomie

Co se týče pláží, Vietnam se jimi hravě vyrovná i turisticky zprofanovanému Thajsku. Ty vyloženě tropické, s běloskvoucím pískem a lemované palmami, lze najít třeba v Nha Trangu či Doc Letu, letoviscích ležících téměř na jihu země. Jelikož se ale pobřeží rozpíná na nějakých 3400 kilometrech, panenských a exotických míst tu lze najít nespočet.

Jedním z turistických cílů je císařské město Hue.

Jedním z turistických cílů je císařské město Hue.

FOTO: Profimedia.cz

Pomineme-li přírodu, Vietnam je i kouzelná kultura. Obzvláště pak gastro turisté ze západu zde mohou nalézt svůj malý ráj, jelikož vietnamská kuchyně v Evropě zažívá velký boom. Podle National Geographic by se cestovatelé měli zaměřit například na hlavní město Hanoj, císařské město Hue nebo Ho Či Minovo město — někdejší Saigon.

Populárními pokrmy vietnamské kuchyně jsou třeba polévky pho bo, grilované vepřové s nudlemi a zeleninou bun cha, hovězí obměna známá coby bun bo nam bo a mnoho dalších.