Akvárium je doplněním již tak rozsáhlé zoologické zahrady, která podle izraelské turistické kanceláře patří mezi nejnavštěvovanější atrakce v zemi vůbec. Stavělo se osm let a jeho rozloha je 7000 metrů čtverečních. Nachází se v něm 33 nádrží, ve kterých mohou návštěvníci spatřit mnoho druhů vodních živočichů od žraloků, přes rejnoky, oblíbené klauny očkaté, které proslavil animovaný Nemo, až po ježovky.

Akvárium ale nemá být jen pouhým turistickým cílem. Jeho účelem je rovněž zvýšit povědomí o důležitosti ochrany moří a oceánu a zvířat, která v nich žijí. „S otevřením této instituce bychom rádi veřejnost poučili o důležitosti mořských ekosystémů. Především mladá generace si musí vštípit, jak můžeme sami přispět k ochraně jejich obyvatel,“ uvedl ředitel zoo Shai Doron.

Jeruzalémská Biblická zoo se otevřela už v roce 1940. Své jméno získala nejspíš i proto, že v ní žije nespočet druhů zvířat zmíněných ve starém zákoně. Kromě uzavřených expozic se zde nachází i safari, ve kterém se živočichové volně pohybují.