I když je Saint-Tropez samozřejmě už mnohem dostupnější destinací než v minulosti, na zašlý lesk a slávu si rozhodně stěžovat nemůže. Stále se totiž jedná o jedno z nejdražších a nejvyhledávanějších letovisek Francouzské riviéry. V chladnějších zimních měsících ho obývá zhruba 5000 stálých rezidentů, zatímco v létě uličky, restaurace, cukrárny a další podniky praskají pod návalem dovolenkářů ve švech. Dnes už to ale nejsou jen prominentní či movití návštěvníci.

Nejvíce podniků se nachází kolem přístavu.

Nejvíce podniků se nachází kolem přístavu.

FOTO: Michael Švarc, Novinky

Odkazy na četnické filmy se dají ve městě nalézt nejčastěji ve formě upomínkových předmětů, třeba hrnečku s obličejem Louise de Funese, nebo ve známé četnické stanici, ale skutečnou tváří stále zůstává Bardottová. Ta v Saint-Tropez a přilehlém okolí totiž kolem roku 1956 natáčela snímek ...a Bůh stvořil ženu, který letovisko okamžitě katapultoval mezi nejvyhledávanější destinace v zemi.

Podniky, ve kterých se někdejší ikona francouzské kinematografie zastavila, z toho okamžitě začaly těžit. Stalo se to zejména restauracím a barům u populární pláže Pampellone, která je od Saint-Tropez vzdálena několik kilometrů. Například podnik Le Club 55, který býval obyčejnou rybí restaurací, je dnes prakticky permanentně obsazen a dostat se do něj bez včasné rezervace je skoro nemožné.

Le Club 55 je jednou z restaurací, která profituje z jména Brigitte Bardotové.

Le Club 55 je jednou z restaurací, která profituje ze jména Brigitte Bardotové.

FOTO: Michael Švarc, Novinky

Ale není to jen výjimečná aura, která do městečka přitahuje turisty. Je to i malebná architektura, památky, příjemné podnebí nebo zlatavé pláže. Energičtější typy se zase mohou vypravit do pulzujících nočních barů, které se nacházejí hlavně v okolí přístavu. Saint-Tropez navíc leží zhruba na půli cesty mezi městy Nice a Marseille, které je hlavním městem regionu Provence.