Za tvary, kterých si všimla i organizace UNESCO, ovšem nestojí žádné víly, jak by mohla klamat přezdívka. Ve skutečnosti se jedná o výsledek geologického procesu, který před milióny let započal.

Eroze, sopečná erupce a další přírodní vlivy docílily ojedinělého tvaru nejen těchto konkrétních skal v takzvaném Údolí lásky, ale i dalších, které se v parku nacházejí. Právě pro svou unikátnost se nakonec zařadily na seznam kulturního dědictví.

Útvary se nacházejí v takzvaném Údolí lásky.

Útvary se nacházejí v takzvaném Údolí lásky.

FOTO: Profimedia.cz

Pohádkové komíny se nacházejí na historickém území Kappadokie, které se v minulosti táhlo od pohoří Taurus až k Černému moři. Oblast je známá i díky tomu, že zde kolem roku 47 před naším letopočtem vznikala první civilní podzemní města, jako ochrana před dobyvačnými národy Peršanů, Arabů či Mongolů.

Oblohu mohou turisté brázdit v horkovzdušném balónu.

Oblohu mohou turisté brázdit v horkovzdušném balónu.

FOTO: Profimedia.cz

Krásy Kappadokie si turisté mohou velmi často užít také z košů horkovzdušných balónů, které v hojném počtu brázdí vymetenou oblohu. Vylétají hned za rozbřesku, kdy se slunce líně teprve šplhá k nebi a kdy jsou také nejlepší povětrnostní podmínky. Výhled na neobvyklé skalní útvary, tyčící se majestátně k nebi, si tak lidé mohou užít i z ptačí perspektivy.