Za extrémně čistý vzduch může bujná vegetace, která pokrývá 87 procent rozlohy celého lesa. Kromě dech beroucích přírodních úkazů tak návštěvníci prokážou službu i svým plicím. A že je rozhodně co vidět, jelikož celá oblast se dělí na celkem osm scénických sektorů, z nichž jen ten v samotném srdci zabírá přes 44 čtverečních kilometrů.

Nejlepší dobou k návštěvě lesa je jaro.

Nejlepší dobou k návštěvě lesa je jaro.

FOTO: Profimedia.cz

Jedním ze zlatých hřebů lesa je takzvaná Nefritová cesta, široká stezka obklopená z obou stran hustým bambusovým porostem, který se spojuje v elegantní podloubí. Při troše štěstí zde navíc mohou návštěvníci zahlédnout třeba i pandy, pro které je bambus stěžejní součástí jídelníčku.

Bambusový les Šu-nan se nachází v čínské provincii Sečuán a kvůli svému unikátnímu významu je zahrnut také v několika žebříčcích — třeba v deseti nejkrásnějších lesech Číny podle National Geographic. Navíc je také chráněn vládním nařízením.

Nejideálnějším obdobím k jeho návštěvě je jaro, protože bambusům raší nové zelené výhonky a les je tak ještě více smaragdový než ve zbylé části roku.