Do prvního kocovinového baru na světě mohou návštěvníci zavítat mezi desátou hodinou dopoledne a zdržet se až do šesti večer — protože někteří mají průběh střízlivění poněkud delší a náročnější. K vyčištění plic a lepšímu proudění krve přispěje několik minut inhalace čistého kyslíku.

Návštěvníci mohou inhalovat čistý kyslík.

Návštěvníci mohou inhalovat čistý kyslík.

FOTO: Profimedia.cz

Ani tím zdaleka nabídka baru nekončí. Samozřejmě na osvědčenou radu „dej si vyprošťovák“ se tu nehraje. Alkoholem podnik nedisponuje. Místo toho si společensky unavení návštěvníci mohou dopřát anti-kocovinové menu nebo zdravé džusy a smoothie.

„Většina lidí sdílí přesvědčení, že den po dlouhé noci strávené venku, je méně úspěšný. Aby je kocovina přešla, potřebují dobrou matraci, dobré jídlo, zábavu a mnoho vitamínů,“ řekl jeden z tvůrců podniku Joep Verbunt.

Kocovina nemusí nutně postihnout jen mladší lidi.

Kocovina nemusí nutně postihnout jen mladší lidi.

FOTO: Profimedia.cz

Aby se návštěvníci na místě cítili příjemně a mohli čerpat ztracenou energii, proměnil se bar v zelenou oázu. Na každém rohu jsou rostliny, i prostředí je podle zakladatelů klíčovým faktorem v rychlejším překonání kocoviny.

Při odchodu jsou návštěvníci opět otestování na přítomnost alkoholu v krvi, aby věděli, zda už jsou zralí na odchod nebo by měli ještě chvíli zůstat v posteli.