Plochu, na které se park vystavěl, si vybral sám Walt Disney. Zcela záměrně ho chtěl umístit blíž k východnímu pobřeží USA, jelikož do Kalifornie to měli obyvatelé například z New Yorku poměrně daleko. Svou velkolepou vizi už ale neměl možnost spatřit, protože pět let před otevřením (1966) zemřel ve věku 65 let na rakovinu plic.

Disney World se v podstatě sestává z několika tematických parků, jejichž počet s lety narůstal. Prvním otevřeným bylo Kouzelné království (Magic Kingdom) s Popelčiným zámkem jako s jeho hlavní dominantou. Dodnes je nejnavštěvovanějším parkem na světě, loni přivítal přes 20,49 miliónu hostů. Kouzelné království se dále dělí do šesti tematicky odlišených „zemí“.

Divoký západ mohou hosté navštívit v tématické lokalitě Frontierland.

Divoký západ mohou hosté navštívit v tematické lokalitě Frontierland.

FOTO: Profimedia.cz

Například v Adventurelandu, který je stylizován především do džungle nebo zemí Středního východu, mohou návštěvníci potkat Piráty z Karibiku či Aladina s jeho kouzelnou lampou.

Frontierland dýchne atmosférou Divokého západu a ve Fantasylandu čekají klasické pohádkové postavy jako Petr Pan, Medvídek Pú či dlouhovlasá princezna Locika. Svět budoucnosti neboli Tomorrowland obývají třeba Buzz Rakeťák z Příběhu hraček nebo postavičky z Příšerek s. r. o.

Vchod do futuristické země Tomorrowland.

Vchod do futuristické země Tomorrowland

FOTO: Profimedia.cz

Kromě tematických parků se v Disney Worldu nacházejí také různě laděné ubytovací resorty. Jedněmi z nejstarších jsou polynéský či pevnost Divočina, která připomíná kempovací zařízení v amerických národních parcích.