„Přes 400 zájemců se prostřednictvím telefonu objednalo na prohlídku největší české elektrárny pouhých šest hodin po otevření registrace. Po dvou dnech tak byla kapacita autobusů, které projedou s podrobným výkladem přísně střeženým areálem, zcela vyčerpána,“ konstatoval Šuléř.

Na příští sobotu nabídl Temelín 810 míst pro lidi, kteří se chtějí podívat k výrobním blokům, chladicím věžím i kontejnmentu, který ukrývá jaderný reaktor. Navýšení počtu návštěvníků je podle pracovníků elektrárny z organizačních i bezpečnostních důvodů nemožné.

„Vzhledem k zájmu lidí jsme začali s přípravou adventních nočních prohlídek, které se uskuteční v jiné atmosféře a budou dostupné i lidem z okolí,“ doplnil Šuléř s tím, že zájem dvojnásobně překročil počet volných míst. Elektrárna proto připravuje obdobnou akci na konec letošního roku.

Zájem je však i například o výlety na vodní elektrárny v Lipně nad Vltavou nebo ve vodním díle Orlík. Tam se zájemci mohou vydat už v pátek 29. července, kdy je čeká noční dobrodružná exkurze. Tu je nutné předem objednat na čísle 737 506 950 nebo e-mailem pisecko@email.cz.