Ve dvacítce měst, v nichž se nejvíce dostává do popředí cyklistika jako alternativa automobilové a městské hromadné dopravy, se umístila povětšinou Evropská města. Žádné české v žebříčku nenajdeme.

Kodaň, město známé také díky soše malé mořské víly, si první místo zasloužila tím, že rychle rozšiřuje cyklistickou infrastrukturu. Mimo jiné staví nové cyklistické mosty a lidé čím dál více využívají kolo místo jiných dopravních prostředků. Mezi lety 2012 a 2014 vzrostl podle indexu v Kodani počet těch, kteří cestují po městě na kole z 36 na 45 procent.

Kodaň

Kodaň

FOTO: Profimedia.cz

Dánskou Kodaň následuje dřívější číslo jedna, kterým byl Amsterodam. Nizozemsko zabodovalo také s Utrechtem na třetí pozici a s Eindhovenem na páté příčce. Mezi nejlepšími se objevilo také několik francouzských měst: Štrasburk, Nantes a Bordeaux. V první desítce se umístilo ještě švédské město Malmö, belgické Antverpy a Sevilla ve Španělsku.

Z mimoevropských měst se na seznam 20 měst nejpříznivějších pro cyklisty dostalo argentinské Buenos Aires, Minneapolis v americké Minnesotě či kanadský Montreal.

20 měst nejvíce podporujících cyklistickou dopravu podle indexu Copehagenize.eu
1. Kodaň
Dánsko
2. Amsterdam
Nizozemsko
3. Utrecht
Nizozemsko
4. Štrasburk
Francie
5. Eindhoven
Nizozemsko
6. Malmö
Švédsko
7. Nantes
Francie
8. Bordeaux
Francie
9. Antverpy
Belgie
10. Sevilla
Španělsko
11. Barcelona
Španělsko
12. Berlín
Německo
13. Lublaň
Slovinsko
14. Buenos Aires
Argentina
15. Dublin
Irsko
16. Vídeň
Rakousko
17. Paříž
Francie
18. Minneapolis
Minnesota
19. Hamburk
Německo
20. Montreal
Kanada