Letoun vypravený z metropole Baleárských ostrovů přistál v sobotu odpoledne v Lyonu ke krátkému technickému mezipřistání, jak se předpokládalo. Oproti plánu však posádka nařídila lidem vystoupit a poté odletěla s jinými cestujícími zpět do Španělska. Tentokrát na Kanárské ostrovy.

Turisté z města Palma de Mallorca dorazili do Paříže namísto sobotního večera až v neděli ráno, uvedl list Le Figaro. „Jedná se o skutečné loupežné přepadení," řekla jedna z rozzlobených cestujících deníku Le Parisien. Její cesta prý trvala 13 hodin, namísto plánovaných čtyř.

Podle nepotvrzených informací se pro netradiční krok tour operátor rozhodl, aby vyřešil technický problém se strojem, který měl stejný den odvézt turisty z Lyonu na Kanárské ostrovy. Podle unijních pravidel by měli mít cestující letu Palma de Mallorca-Paříž právo na odškodnění, soudí web listu Le Figaro.

Problémem byla technická porucha

„Travel Service zajišťoval o tomto víkendu mimo jiné i lety pro jednoho z francouzských touroperátorů. Z důvodu technické závady na letadle, která se vyskytla v Lyonu, kdy letoun nebyl schopen dalšího letu, jsme byli nuceni provozní situaci vyřešit tak, že cestují z letu Palma de Mallorca – Lyon – Paříž pokračovali po dohodě s francouzským charterem z Lyonu do Paříže náhradní autobusovou dopravou. Další letadlo, které bylo v tu dobu v Lyonu, odletělo pro 185 cestujících na Kanárské ostrovy, kteří by se odtamtud jinak nemohli dostat zpět do Lyonu z důvodu noční uzávěry na letišti na Fuerteventuře,” řekla Novinkám tisková mluvčí společnosti Vlaďka Dufková.

Cestujícím, kteří byli přepraveni náhradní dopravou po Francii, se za vzniklé komplikace společnost ústy mluvčí omlouvá. Všichni pasažéři podle ní také obdrželi před odjezdem z Lyonu do Paříže poukázku na občerstvení v hodnotě 18 eur.