Až přísně symetrické Palmové ostrovy ze skal a písku jsou v Dubaji uměle vytvořenou oázou, která ze vzduchu vypadá asi ještě působivěji než ze země. Svůj název si ostrovy získaly jednoduše tak, že byl jejich tvar inspirován palmami.

Palmové ostrovy z výšky

Palmové ostrovy z výšky

FOTO: Profimedia.cz

Výstavba Palmových ostrovů odstartovala už začátkem nového milénia. Dubaj se utrácet nebojí, proto postupně přibývaly další a další kilometry pláží i zázemí zaručujícího turistům vše, co potřebují k pohodlné dovolené. Jsou tu restaurace, ubytování i obchodní domy.

Asi není žádným překvapením, že Dubaj nabízí také pestrý noční život. Svítí všemi barvami a hraje rozličnými hudebními tóny. Bary nabízejí venkovní posezení, plážové večírky i působivé vyhlídky, kluby zase VIP salónky a možné soukromí.

Centrum Dubaje z ptačí perspektivy

Centrum Dubaje z ptačí perspektivy

FOTO: Profimedia.cz

Je dobré mít na paměti, že od června do září jsou v Dubaji úmorná horka a vysoká vlhkost vzduchu. Příjemnější klima nastává od října do dubna, kdy se maximální teploty šplhají „jen” trochu přes 30 stupňů Celsia.

Noční Dubaj z letadla

Noční Dubaj z letadla

FOTO: Profimedia.cz

Z pilotní kabiny letadel je Dubaj City sice ve dne v noci němé, oči si ho však užijí dostatečně. Neustále pulzující město snad nikdy nespí.