Skalní formace leží pouhých 40 kilometrů od miliónového města Čang-jie. Park, ve kterém se duhový hřeben vyskytuje, se rozprostírá na více než 40 kilometrech čtverečních.

Neobvyklý terén je výsledkem kombinace načervenalého pískovce a nerostných ložisek obroušených staletími přírodních vlivů.

Hřeben září do dálky.

Hřeben září do dálky.

FOTO: Profimedia.cz

Navzdory tomu, že je místo vyhlášené mezi fotografy celého světa, zahraničních turistů do parku vzhledem k odlehlosti regionu mnoho nezavítá. I tak už se ale místní úřady rozhodly vyvěsit v oblasti několik cedulí, které hosty seznamují s podstatou přírodní hříčky.

Hřeben Tan-sia září všemi barvami.

Hřeben Tan-sia září všemi barvami.

FOTO: Profimedia.cz

Vrstvy různě zabarveného pískovce a minerálů byly stlačovány dohromady více než 24 miliónů let a následně vytlačeny na povrch pohybem tektonických desek. Něco podobného se nachází v Kanadě, konkrétně v Britské Kolumbii. Tamější Duhové pohoří však není barevně tak různorodé, jako to v Číně.

Na první pohled máte pocit, že snímky nemůžou být reálné. A na druhý také...

Na první pohled máte pocit, že snímky nemůžou být reálné. A na druhý také...

FOTO: Profimedia.cz

Hřeben Tan-sia se nachází na seznamu světového dědictví UNESCO teprve od roku 2010. Právě zařazení na tento seznam způsobilo, že do oblasti začalo cestovat více cizinců.