Jako šlehač, váleček na těsto nebo fén vypadají některé exponáty sanfranciského Muzea vibrátorů. Jedná se ovšem o staré erotické pomůcky, jež se v řadě případů používaly k léčebným účelům.

V roce 1869 si americký fyzioterapeut George Taylor nechal patentovat vynález parního vibrátoru, který byl následně využíván na předpis u žen trpících hysterií. Ta byla totiž spojována s dělohou, sexuální uspokojení mělo projevy nemoci tlumit.

Skoro jako prohlídka kuchyně

Konkrétně vibrátor na parní pohon v muzeu turisté neuvidí. Expozice se totiž skládá z kousků pocházejících „až“ ze začátku 20. století. I tak ale vzhled některých vystavených předmětů značně překvapí.

Předměty za vitrínami asociují spíše vaření nebo vysoušení vlasů. Z Německa a Francie sem byly dovezeny také historické vibrátory na kliku. Představivosti se tady meze vážně nekladou.

Obchod se suvenýry

Muzeum funguje už od roku 1977. Založila ho Joani Blanková, která společně s Ann Whiddenovou napsala knihu Dobré vibrace, která je uváděná jako světový průvodce vibrátory.

Výstavní expozice muzea je propojená s obchodem. Ten je zaměřený jak jinak než na sexuální osvětu a pomůcky. Ovšem tady už se jedná o výtvory moderní doby.