Podívat se na 962 míst ze seznamu kulturního dědictví UNESCO, spát v nejlepších hotelech a cestovat nejkomfortnějšími třídami letadel po více než 100 státech světa, bude zájemce, který se přihlásil ke koupi dvouletých prázdnin v hodnotě milión liber, tedy více než 30 miliónů korun. Tuto nabídku uveřejnil minulý měsíc portál veryfirstto.com, který se soustředí kromě jiného právě na prodej zážitků.

Trasa, zahrnující místa světového dědictví, povede také do centra Prahy.

Trasa, zahrnující místa světového dědictví, povede také do centra Prahy.

FOTO: Jaroslav Soukup, Novinky

Ze zmíněného miliónu liber poputuje podle britského deníku Guardian pět tisíc liber organizaci UNESCO, deník Telegraph uvádí dvojnásobnou částku. Otázkou zatím zůstává, zda bude čínský cestovatel, jehož jméno je zatím neznámé, poznávat nejúchvatnější místa světa sám, nebo v doprovodu další osoby. Luxusní dovolená je totiž určená pro dva lidi.

Čínský boháč, který se rozhodl investovat nemalý finanční obnos do dobrodružné cesty kolem světa, má zatím závazky, jež mu nedovolují vyrazit na cestu hned. Dokončuje totiž doktorské studium.

Kromě měst a architektonických památek turista navštíví také oblasti přírodního bohatství. Například Yellowstonský národní park v USA.

Kromě měst a architektonických památek turista navštíví také oblasti přírodního bohatství. Například Yellowstonský národní park v USA.

FOTO: Profimedia.cz

Draze a bez rizik

V některých oblastech na soupisu zastávek, které by cestovatel měl navštívit, není aktuálně příliš bezpečno. Patří mezi ně například syrské Aleppo, Leptis Magna v Libyi nebo Pasargady v Íránu.

Zakladatel webových stránek veryfirtto.com Marcel Knobil ale podle britského Telegraphu přislíbil, že se firma bude snažit zajistit, aby se muž mohl podívat opravdu na všechna místa, a to za dostatečných bezpečnostních podmínek.