Jana Sýsová, vedoucí informačních středisek národního parku uvedla, že vzhledem ke zvýšenému zájmu o výlety na sněžnicích nakoupila správa několik desítek nových párů sněžnic. Vše za pomoci grantových projektů. Na výlet do zasněžené krajiny budou moci turisté vyrazit nejen z Kvildy ale také ze Stožce, Svinných Lad a Kašperských Hor.

Výletní trasy měří maximálně pět kilometrů, nejsou náročné a mění se podle věkového a výkonnostního složení skupiny i podle sněhových podmínek. Vybírají se takové, kam se lidé na lyžích nedostanou. Během výletu se turisté dozvědí i spoustu zajímavostí o historii dané lokality či výskytu rostlin a zvířat. Sněžnice půjčují informační střediska jen na společný výlet.

„Rozhodně ale není problém, když se k výpravě připojí turisté s vlastními sněžnicemi,“ dodává Pechoušek. Výlety na sněžnicích se pořádají zhruba každé dva týdny. Na některých informačních střediscích je možné výlet naplánovat kdykoliv.

Jako doprovod na Kvildě pravidelně vyráží i pracovník Informační a strážní služby NP a CHKO Pavel Veverka, který je výborným znalcem stop jednotlivých zvířat, o jejichž určování je na každé vycházce velký zájem. Nejbližší výlet chystá zdejší středisko 5. února.