Zatímco kouzelné Bradavice jsou majestátní hrad, nejmenší divadlo vzniklo z bývalé garáže. Tony Draper, který si na jevišti říká Anthony Dee, přestavoval garáž do podoby divadla pouhých pět měsíců.

Do nejmenšího britského divadla v Hadleigh, které leží v hrabství Essex, se vejde publikum čítající jen 18 osob, z toho je 12 míst na sezení pro dospělé a šest pro děti.

FOTO: fotobanka Profimedia

FOTO: fotobanka Profimedia

Draper chce využít divadlo pro předávání zkušeností dalším generacím kouzelníků, zatím učí svá pravnoučata. Čtyřiašedesátiletý mág plánuje vyučovat i starší děti ve víceúčelovém divadle, kde sám vystupuje.

S davem milovníků kouzel oficiálně otevřel divadlo prezident čarodějnické společnosti Adrian Fox minulý měsíc. "Šlo to jako po másle, bylo to fantastické - perfektní den," řekl Draper serveru Echo. "Přišlo okolo 50 lidí, a tak jsme se v divadle pořádně mačkali," dodal Draper.

O divadelní prostor projevil zájem také místní divadelní spolek pro menší představení.

FOTO: fotobanka Profimedia

Na slavnostní otevření přišlo asi  padesát lidí.

FOTO: fotobanka Profimedia

"Začal jsem kouzlit, když mi bylo 12. Sledoval jsem mágy jako je David Nixon. Učil jsem se klasické typy kouzel," vzpomínal Draper. Prý si pomocí kouzel dodával jako dítě lepší pocit sebevědomí.

Tony Draper

Tony Draper

FOTO: fotobanka Profimedia