Za každou zdí, za každým rohem na vás někdo čeká. Hned u vchodu si můžete s lučištníkem zkusit střelbu na cíl, za branou můžete navštívit hradní kobku, ze které vycházejí úzkostné nářky.

Pro otrlejší se hradní žalář otvírá také po setmění v rámci speciálních tématických večeří. Můžete si také posedět s loupežníky nebo se přenést do 14. století a posedět ve stejně staré kryptě.

Jindřich VIII. a jeho šest žen

Jindřich VIII. a jeho šest žen

FOTO: Lucie Poštolková, Novinky

Zbrojnice

Zbrojnice

FOTO: Lucie Poštolková, Novinky

Pokud se vydáte přímo do hradních místností, setkáte se s mnoha zajímavými postavami. Kromě loutnisty si budete moct popovídat i s bábou kořenářkou nebo se podívat do očí Jindřichu VIII., který je vyroben z vosku. Okolo něj postávají a posedávají jeho manželky, těžko si představit stejnou situaci v běžném životě.

V některých místnostech najdete jen voskové figuríny, které ale vypadají jako skuteční lidé. Procházíte-li konírnou, ucítíte vůni sena a pach koní, v krčmě uslyšíte hádku zbrojnošů a u bylinkářky nechybí vůně bylinek.

Dynamo z roku 1900 má jednu nevýhodu, každé čtyři hodiny se musí dolévat olej.

FOTO: Lucie Poštolková, Novinky

Katapult na hradě Warwick

Obrovský katapult odpaluje čtyřikrát za den, poslední nálož je hořící.

FOTO: Lucie Poštolková, Novinky

Nahlédnout můžete také do mlýna, který navazuje na hrad. Uvnitř najdete stále fungující dynamo z roku 1900. Vytváří dostatek energie pro hrad, jeho jediná nevýhoda spočívá v tom, že je potřeba každé čtyři hodiny dolévat olej.

V okolí hradu se nacházejí nádherné zahrady. Pokud dáváte přednost tiššímu a klidnějšímu místu, zajděte do Růžové zahrady. Jestli se chcete pobavit, zajděte na velkou louku za hradem, kde se čtyřikrát denně odpaluje z katapultu. Poslední večerní palba je s hořící náloží. Velká louka je ideálním místem na piknik, jen si musíte dávat pozor na pávy, kteří se tu volně pohybují.

Vojenské ležení v podhradí

Vojenské ležení v podhradí

FOTO: Lucie Poštolková, Novinky

Vyhlídka z věže

FOTO: Lucie Poštolková, Novinky

Pokud vám síly stačí a počasí přeje, neváhejte a vystoupejte si 530 schodů na věž hradu. Procházku po hradbách umocní neskutečný výhled do okolí.

Na Warwicku se pravidelně pořádají jarmarky, středověká klání, ale i koncerty a festivaly. Další informace o hradu najdete na stránkách www.warwick-castle.co.uk.

Vstupné
Celý den  - bez vstupu do Hradního žaláře
Dospělí
638 Kč (přes internet 460 Kč)
Děti
383 Kč (přes internet 306 Kč)
Studenti
414 Kč (přes internet 332 Kč)
 Celý den - se vstupem do Hradního žaláře
 Dospělí 878 Kč (přes internet 652 Kč)
 Děti 622 Kč (přes internet 523 Kč)
 Studenti 654 Kč (přes internet 523 Kč)
Hrad je otevřen každý den od 10 do 18 hodin.
Dětské hřiště

Dětské hřiště

FOTO: Lucie Poštolková, Novinky