Exteriéry se točily v národních parcích Plitvice, Krka a Paklenica a také v pohoří Velebit.
Tisíce turistů každoročně přijíždějí k vrcholu Mali Alan v nejjižnější části velebitského pohoří, kde Old Shatterhand držel v náručí mrtvé tělo svého pokrevního bratra Vinnetoua. Dalším poutním místem je Tulova Greda, kde byli k věčnému spánku uložení další z hrdinů ságy - Inču-čuna a Nšo-či.

Národní park Plitvice

Národní park Plitvice

FOTO: fotobanka Profimedia

Plitvická jezera.

Plitvická jezera.

FOTO: Petr Nový, Novinky

Němečtí návštěvníci jezdili do těchto míst již před desítkami let. Jejich putování přerušila jugoslávská válka v 90. letech. Po roce 1995 se začali vracet, mnohdy bez ohledu na to, že ony oblasti byly po válce hustě zaminované. Je pravděpodobně zázrak, že tam nedošlo k tragédii.

V oblasti Starigrad-Paklenica má postupně vzniknout tématický park, věnovaný Vinnetouovskému cyklu, jeho hrdinům, dobovým rekvizitám a kostýmům, stavbám, expedicím v koňském sedle a všemu co s někdejším natáčením souvisí.

Starigrad-Paklenica

Starigrad-Paklenica

FOTO: fotobanka Profimedia

V tomto prostředí se budou odehrávat scény z filmů, pistolnické souboje i slavnosti ve skutečném indiánském pueblu.

Než bude projekt hotov, budou nadále fanoušci sjíždět u Maslenického mostu z dálnice a u vytržení stávat na někdejším filmařském place. Aby autentický zážitek umocnili, vezmou si na památku alespoň kamínek.

Vinnetou a Old Shatterhand

Vinnetou a Old Shatterhand

FOTO: fotobanka Profimedia

„Každý rok před sezónou sem přivezeme fůru oblázků a já je rozházím a rozhrabu,“ vysvětluje hlídač parkoviště Dušan jak je možné, že i po tolika letech se na každého dostane.