Původní, své době odpovídající veliké komplexy v Boca Chica a Juan Dolio již většinou zmizely a nahradila je útulná letoviska, jakési přímořské turistické vesnice. Svou noblesu si uchovala La Romana, s jedním z nejprestižnějších karibských komplexů Casa del Campo. Na východním pobřeží, v oblasti Punta Cana, kde jsou nejkrásnější dominikánské pláže Bávaro a Juanillo, vznikla nová letoviska, která splňují všechny představy příjemné dovolené.

Z Dominikánské republiky se stala zavedená firma. Turismu je tam věnována pozornost, která přísluší tomuto nejvýnosnějšímu hospodářskému odvětví země.

Špičková kvalita

Sluníčko, bílý písek a průzračné moře jsou argumenty, jimiž bojují o zákazníky prázdninové oblasti ve Středomoří, v Atlantiku i v Tichomoří. Dominikánská republika byla mezi prvními, kteří přišli s dalším argumentem – all inclusive. Zaplatíte dovolenou a pak už na peněženku nesáhnete, v ceně je téměř všechno.

FOTO: Bohuslav Borovička, Právo

V Dominikánské republice vědí velmi dobře, že je neuživí americká a evropská smetánka, ale pouze masový turismus, obyčejní lidé s běžnými příjmy a s běžnými nároky. Nicméně návštěvník si může být jist, že za své peníze dostane v Dominikánské republice opravdu vynikající kvalitu.

Boca Chica a Juan Dolio

Dvě přímořská střediska, která jsou nedaleko hlavního města Santo Dominga. Nejsou tak „sterilní“ jako uzavřené komplexy dál na východ. Jsou tam rušné pláže, kam se jezdí rekreovat i mnoho domácích.

Hotelové komplexy jsou většinou o něco střídměji vybavené. Pro mnohé návštěvníky bude velkou předností možnost nahlédnout alespoň trochu do místního života.
Samotné pláže, nabídka sportů nebo atrakcí se od těch dalších příliš neliší.

Pláž Juan Dolio

Pláž Juan Dolio

FOTO: fotobanka Profimedia

Cabarete

Na severu ostrova je pláž Cabarete, která se pravidelně objevuje mezi pěti nejlepšími světovými „rejdišti“ milovníků windsurfingu a kiteboardingu. Neustálý vítr vytváří pro tyto sporty ideální podmínky a na Cabarete se každoročně koná několik mezinárodních profesionálních i amatérských soutěží.

Playa Dorada

V těsné blízkosti „severní metropole“, města Puerto Plata, je Playa Dorada – zlatavá pláž. Přímořské letovisko je největším all inclusive komplexem na světě. Tomu odpovídá i jeho vybavení a rozsah služeb, které jsou tam hostům k dispozici.

Sosúa

Pláž Sosúa je také na severním (atlantickém) pobřeží, lemuje klidnou zátoku pod vysokými skalními útesy. Je to velmi oblíbené, a tedy i patřičně rušné místo, mající pověst jedné z nejoblíbenějších pláží karibské oblasti.