Starý hrad, který se nachází 30 kilometrů jižně od Frankfurtu, proměnili již před třiceti lety američtí vojáci v obrovské jeviště nezapomenutelného děsu. Na 3000 metrech čtverečných se pohybuje na 80 nepříjemně (pro někoho je to naopak žádoucí) reálných příšer. Nestačíte se ani nadechnout a jste připoutáni na pranýř, bičováni nebo se za vámi právě zaklaplo víko ztrouchnivělé rakve.

ÚTERÝ: Nedaleko Frankfurtu se nachází Frankenstainův hrad kde připravují různá mučení pro Halloween party.

Čeká vás bolestivé mučení.

FOTO: Reuters

Číhají všude...

Číhají všude...

FOTO: Reuters

Na osmi jevištích uvidíte šílené mučící techniky, procesy s čarodějnicemi, popravu zločince a mnohé další libůstky. Všude se pohybují druidové a vampíři a nikdy si nemůžete být tak úplně jisti, že vás někdo zezadu nepopadne za krk. Na čarodějném hřbitově vstávají z hrobů zombie a vůni lidské krve do svých prašivých čumáků sají vlkodlaci.

V Prašné věži zase neuniknete nechutnému pocitu ze středověkého vězení nacpaného nářadím vykonávajícím útrpné právo. Celou show můžete na hradě zažít do 8. listopadu. Po příšerných zážitcích se v můžete trochu zmátořit v podhradí u dobrého jídla a pití. Sem už příšery přístup nemají.

Vyzkoušejte, jak se leží v rakvi.

Vyzkoušejte, jak se leží v rakvi.

FOTO: Reuters

Někdo se nebezpečí brání smíchem.

Někdo se nebezpečí brání smíchem.

FOTO: Reuters

Často musíte bojovat o to, aby vám zůstala hlava na krku.

Často musíte bojovat o to, aby vám zůstala hlava na krku.

FOTO: Reuters

Přečtěte si také: Zanzibar voní čerstvým kořením

Když navštívíte plantáž, kde se pěstuje třeba skořice, pepř, muškátový ořech, hřebíček…, většinou poprvé v životě uvidíte, jak doopravdy vypadá to, co doma kupujete v barevných sáčcích. Pronikavá vůně pozoruhodných plodů se nese nad velkou částí ostrova a dotváří nefalšovaný pocit exotiky.

Více se dočtete ve Víkendu, páteční příloze deníku Právo.