Na jihu od Tokia v Hakone se v Japonsku nachází skutečně raritní lázně Junessun, které nabízí veřejné bazénky ke koupání v termální vodě naplněné červeným vínem, kávou, saké či zeleným čajem.

Skutečně raritní je však polévková koupel. Klient je usazen do vany, která má tvar polévkové mísy a je plná silného teplého vývaru s pepřem, česnekem a kolagenem. Tato kombinace má údajně podporovat metabolismus a vyživovat pokožku. Klient může polévku samozřejmě během koupele i ochutnávat.

:. Koupel v zeleném čaji  Foto: Yunessun.com

Býčí sperma v masce na vlasy

Skutečně neobvyklou proceduru nabízí známý londýnský kadeřnický salon Hari’s.
Na vlasy zde aplikují proteinovou masku vyrobenou ze směsi spermatu býků plemene Aberdeen Angus a kořene íránské rostliny katera. Prý to funguje jako viagra pro vlasy.

Býčí sperma je před použitím zmražené, proto nezapáchá. Vlasy jsou pak jemné a hebké. Čtyřicetiminutová péče stojí 55 GBP (1400 Kč). 

Vlasová maska:. Vlasová maska z býčího spermatu dodá vlasům lesk i hebkost.foto: Profimedia

Senná koupel z Itálie

Raritou jsou také procedury hotelu Heubad (v překladu Hotel Senná koupel) na úpatí italských Dolomit. Tam řeší bolesti a problémy celého těla zabalením do sena.
Tuto jedinečnou proceduru nabízí svým zákazníkům již více než sto let.

Terapeut vás pevně zabalí do plátna plného vlhkého voňavého sena a posléze naloží do vody zahřáté na příjemných 42 stupňů Celsia. Póry se teplem roztáhnou a mohou tak nasát léčivé látky mnoha horských bylin.

:. Zábal ze sena   Foto: hotelheubad.com

Olej ve třetím oku podle ayurvédy

Zajímavá je také procedura Shirodara, která vychází z léčebných účinků ayurvédy, což je metoda původem z Indie. Během Shirodary je klientovi kapán teplý olej nebo podmáslí doprostřed čela, tedy do místa, kde se nachází takzvané třetí oko. Tato metoda se používá k léčení neurologických poruch a rytmické kapání oleje má také mít relaxační a meditační účinky.

"Tuto terapii je možné dnes absolvovat na mnoha místech v Evropě i Americe," radí Tomio Okamura, člen prezidia a mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.

:. Foto: www.jamd.com

Mazlení s hady proti bolestem kloubů

V Izraeli je poměrně hodně populární masáž živými hady. Na severu země v Talmey El´Azar věří, že je to i velmi účinná metoda, jak se zbavit bolesti kloubů a svalů.

Procedury se účastní šest nejedovatých a neagresivních plazů a člověk se může pomazlit například s kalifornským a floridským poddruhem korálovky královské, užovkou červenou a korálovkou sedlatou.

Masáž spočívající ve svíjení plazů po těle, to pro běžného člověka není zrovna moc příjemná představa. Podle terapeutky izraelských lázní je to však božsky uvolňující zážitek.