Sníh leží většinou jen v nadmořských výškách nad 900 metrů nad mořem. Příští týden začne do Česka proudit chladnější vzduch od severozápadu, sněhu na horách proto podle meteorologů začne opět přibývat.

V Krkonoších chtějí lyžovat do Velikonoc

V hlavních střediscích východních Krkonoš je nejkvalitnější lyžování dopoledne, kdy je sníh na sjezdovkách po nočním ochlazení ztuhlý. Horská služba varuje běžkaře na hřebenech hor před zledovatělým terénem. Nejkvalitnější lyžování nabízejí Horní Mísečky-Medvědín, špindlerovský Svatý Petr, Janské Lázně a Herlíkovice.

V západních Krkonoších a v Jizerských horách chtějí střediska udržet sníh do Velikonoc. Již nyní se však lyžuje pouze na technickém sněhu a kvůli malé sněhové pokrývce jsou některé sjezdovky mimo provoz. Na běžecké magistrále mohou rolby udržovat jen zhruba 60 kilometrů běžeckých stop.

V Pardubickém kraji bude posledním zimním střediskem, které o víkendu s jistotou slibuje dostatečně zasněžené sjezdovky, areál Ski Sněžník v Dolní Moravě na Orlickoústecku. Pod Králickým Sněžníkem by se ale mohlo lyžovat až do poloviny března.

Jeseníky jsou jistota

V nejvyšších moravskoslezských horách Jeseníkách ubylo vlivem teplot nad bodem mrazu sněhu, některé areály však disponují zásobou technického sněhu, který taje o poznání pomaleji než přírodní. Vleky budou mít v sobotu a neděli v provozu například střediska Proskil v Branné a Ski Petříkov. Podstatně hůře je na tom středisko na Červenohorském sedle, které musí se spoléhat na přírodní sníh. Jeho provozovatelé zatím nevědí, zda se v areálu bude o víkendu jezdit.

Do sousedních Beskyd už vchází naplno jaro. Přírodní sníh ze sjezdovek během poslední oblevy úplně zmizel. Pouze s omezením se dá lyžovat jen ve střediscích, která mají sněžná děla.

Vyrazit lze i na Šumavu

Obleva uzavřela i řadu jihočeských sjezdovek. Ve Skiareálu Lipno a v lyžařském areálu Zadov si ale lyžaři stále mohou užít kolem 30 centimetrů technického sněhu. Lyžuje se i na všech hlavních sjezdovkách západočeské části Šumavy, kde je technický sníh. Běžkaři se mohou ještě pohybovat v nejvyšších polohách v okolí Pancíře a na Modravě.

Pomalu končí sezona i v lyžařských střediscích v Ústeckém kraji. Z větších areálů je tam v provozu pouze jeden vlek v Telnici na Ústecku. Nadále je ale v provozu největší krušnohorské středisko na Klínovci. Na sjezdovkách tam leží ještě přibližně půl metru technického sněhu.


Krušné hory
 
Klínovec
55
Jeseníky 
Praděd150
Krkonoše
 
Pec pod Sněžkou
40
Harrachov50
Herlíkovice60
Šumava 
Špičák na Šumavě35
Skiareal Lipno 30

Více informací naleznete zde.