Většina lyžařů se ubytovává mimo město. Salt Lake city je totiž nechvalně známé pro nedostatek nočního života. Naproti tomu střediska jako Park City jsou elánu plná a nabízejí mnoho příležitostí k večerním radovánkám pro všechny, kteří nejsou příliš unavení z čerstvého prašanu dosahujícího až po pás.

Každé středisko nabízí něco specifického. Alta a Snowbird jsou na míru šité pokročilým lyžařům. Park City a Park City West nabízejí bohatý noční život a rozmanitý terén stejně jako Sundance.

Alta – tradiční lyžování v Utahu

Alta je nejstarším a nejtradičnějším lyžařským střediskem ve státě Utah. Táhne se do vzdálenosti pěti kilometrů a převýšení je zde přes půl kilometru. Kombinace sněhového poprašku a lesních cest činí z resortu vhodné místo pro skupiny s rozdílnými lyžařskými schopnostmi. Ideální je zde především jarní lyžování a speciální cenové balíčky jsou navíc velmi výhodné.

Snowbird – Alta s nočním životem

Necelé dva kilometry od střediska Alta se nachází Snowbird. Zdejší nadčasové centrum Plaza, postavené z betonu a skla, na první pohled vyvolává dojem špičkových technologií. Terén sjezdovek je ze čtyřiceti procent určen zejména pro pokročilé lyžaře, ale nachází se tu i pěkné otevřené louky vhodné pro začátečníky. O horlivé a vášnivé lyžaře se pak postarají sněhové boule a Peruánská rokle (Peruvian Gulch).

Salt Lake City hostilo v roce 2002 olympijské hry. Takto vypadal celý areál..: Salt Lake City hostilo v roce 2002 olympijské hry. Takto vypadal celý areál.foto: Profimedia

Během týdne mohou být zdejší sjezdovky poměrně volné. Experti nebo velmi bohatí si navíc mohou rezervovat lyžování s vysazením z helikoptéry, a tak si vychutnat absolutně netknutý čerstvý sníh.

Sundance – volba Roberta Redforda

Sundance, středisko Roberta Redforda, nabízí tiché lyžování. Zdejší sjezdovky se zaměřují na vážné lyžaře, kteří si vychutnávají náročné terény. Ubytování a restaurace jsou rozumné v ceně i kvalitě. Nejbližším městem je Provo, je to však velmi klidné až mrtvé místo. Možná právě proto se vám tu může stát, že pojedete na vleku vedle Roberta Redforda. A navíc, kdo z poctivých a vytrvalých lyžařů může probdít celou noc kdesi v baru?

Neomezeně prostoru, přesně to Salt Lake City nabízí..: Neomezený prostor, přesně to Salt Lake City nabízí.foto: Profimedia

Park City – chuť divokého západu a divokých sjezdovek

Park City a Park City West jsou střediska vzdálená od Salt Lake city pouhých 30 minut. Nabízejí kvalitní sníh a více slunečných dní než mnohá střediska ve Skalistých horách. Sjezdovky jsou z osmdesáti procent určeny pro středně pokročilé až vynikající lyžaře, ale velikost oblastí stále nabízí mnoho možností i pro začátečníky. Hlavní přednost se pohybuje spolu se sluncem, takže na úplném začátku sezóny si vychutnáte čerstvý prašan a na jaře pak mírný zrnkovitý sníh.

Naleznete tu několik tuctů ubytovacích zařízení v pěší dostupnosti od sjezdovek a více barů, diskoték a salónků, než je kdokoli schopen navštívit během týdne. To vše činí z tohoto cenově přijatelného střediska vhodné místo jak pro rodinu, tak pro jedince, kteří si rádi užívají.