Hlavní obsah
Kulaté ozdoby. Zkrášlí holé větve i vánoční stromeček. Stačí hustě polepit polystyrenové koule a zavěsit. Foto: Adéla Taitlová, Právo

Šišky jako ozdoby

Když se celá domácnost naplní nezvyklým ruchem, ve vzduchu je cítit vanilka a skořice, znamená to, že se blíží Vánoce. Probuďte svou tvořivost a zkuste si udělat vlastní vánoční ozdoby.

Kulaté ozdoby. Zkrášlí holé větve i vánoční stromeček. Stačí hustě polepit polystyrenové koule a zavěsit. Foto: Adéla Taitlová, Právo
Šišky jako ozdoby

Pro každý druh jehličnaté dřeviny je typický jiný druh šišky. Na procházce v lese jich najdete několik. Všechny jsou výborným materiálem pro aranžování vánočních dekorací, lze z nich dělat dokonce i ozdoby. Přírodní materiál je velmi oblíbený a dokáže nadchnout skoro každého.

Aby šišky získaly mrazivý nádech, nabarvěte je na bílo. Nám se osvědčila barva ve spreji. Chcete-li, aby vypadaly jako zasněžené, použijte granulovaný sprej. Důležité při výrobě ozdob je také očko na uchycení. Můžete použít nit nebo tenký drátek. V obchodech s aranžérskými potřebami najdete drátky různých barev, které vůbec nepůsobí rušivě. Dobře se s nimi pracuje a na rozdíl od nití jsou mnohem pevnější, což jistě oceníte při zdobení stromku.

Tak si připravíte základ na ozdoby ze šišek. Další postup už závisí na vaší fantazii nebo na fantazii vašich dětí. Stačí jim dát do ruky štětce, barvy, lepidlo, korálky, flitry, barevné stužky a podobně. Pokud byste na něco zapomněli, určitě vám to rády připomenou.

Budete potřebovat šišky, stužky pestrých barev, korálky, aranžérský drát, barvu a lepidlo.

K dosažení mrazivého vzhledu použijte bílý sprej. Použijete-li granulovaný, šišky budou vypadat jako zasněžené.

Barevné stužky můžete připevnit na šišku pomocí lepicí pistole.

Na zavěšení použijte nit nebo tenký drátek.

Korálky navlékejte na drátek.

Případně je nalepte přímo na šišku.

Náš Tip:

Jablko se na vánočním stole objevuje už odnepaměti. Aby letos působilo zajímavějším dojem, vyzdobte si ho. Rozmíchejte vaječný bílek, natřete ho na jablko do nějakého vzoru a pak jablko „namočte“ do moučkového cukru.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků