„Zahradničení je obrovská zkušenost. Když se narodil Harry (její starší, šestiletý syn - pozn. red.), byl to pro mě jen koníček. Ovšem ve chvíli, kdy přerostl ve skutečnou vášeň, rozhodla jsem se mu věnovat i profesionálně. Nejsou to jen pořady, které dělám pro televizi, poskytuji i soukromé poradenství,“ prozradila Kim Wilde redaktorům deníku Daily Mail.

Zahradě nechybí ani romantické prvky.

Zahradě nechybí ani romantické prvky.

FOTO: Profimedia.cz

Kim se do zahrádkářství ponořila se vší vážností. Absolvovala několik odborných kurzů a poté se vrhla do zahradničení na vlastní pěst. Zpočátku se - dle vlastních slov - až moc zanášela tím, co je estetické a co ne. Po nějakém čase se však naučila nalézat krásu i v tom, co možná není úplně tip ťop, ale co má své vlastní, přirozené kouzlo.

Klidné posezení za domem lemují růžové keře.

Klidné posezení za domem lemují růžové keře.

FOTO: Profimedia.cz

„To je taková radost, když na zahrádce narazíte na květiny, o nichž jste už zapomněli, že jste je někdy sázeli. A samozřejmě, mít možnost jíst to, co si sami vypěstujete, to je přímo fantastické,“ rozplývá se zpěvačka v rozhovoru pro internetový magazín iVillige.

Kimina zahrada je charakteristická bujnou vegetací a velice přirozeným, až skromným vzhledem bez okázalých útvarů.

Kimina zahrada je charakteristická bujnou vegetací a velice přirozeným, až skromným vzhledem bez okázalých útvarů.

FOTO: Profimedia.cz

Ze všech druhů zeleniny má nejraději červenou řepu. Snadno si ji vypěstuje a především ji může všestranně využít v jídelníčku rodiny. Přidává ji do polévek anebo ji nakládá. Do salátů pak využije nejen čerstvé bulvy, ale i listy. Ředkvičky a saláty pěstuje společně s dětmi, které si užívají hlavně sklizeň vlastnoručně vypěstovaných produktů.

Britská zpěvačka a velká propagátorka zahradničení Kim Wilde.

Britská zpěvačka a velká propagátorka zahradničení Kim Wilde.

FOTO: Profimedia.cz

Bývalá hvězda pop-music doporučuje každému, aby si zahradničení určitě vyzkoušel. Není k tomu potřeba mnoho. Jak říká, stačí pár semínek, květináč a trocha hlíny. A pak už jen stačí dívat se, co se stane. Začít je možné třeba s bylinkami. Jsou nenáročné na péči a skoro vždycky jsou mnohem kvalitnější a zdravější než ty z obchodu. O finanční úspoře ani nemluvě.