Nejběžnější jsou grily na dřevěné uhlí, s roštem z nerezové oceli. Mohou být plechové či litinové a mít různou velikost a tvar – od menší přenosné „mísy“ na vysokých nohách nebo sloupu po velké obdélníkové grily, zabudované do zděného nebo kamenného pultu. Mohou mít i podobu vyššího krbu, který snadno vyskládáte z prefabrikovaných betonových částí.

Pokrmy, připravované na grilu, milujeme pro jejich nezaměnitelnou chuť i vůni.

Pokrmy, připravované na grilu, milujeme pro jejich nezaměnitelnou chuť i vůni.

FOTO: Mountfield

Větší pohodlí nabízejí plynové grily, často pojízdné. Bomba s plynem je uložena ve spodní části stolku, gril disponuje různými odkládacími plochami, poličkami a háčky na potraviny, koření a náčiní. Výhodou je snadné regulování teploty.

Gril s velkým úložným prostorem pod grilovaní deskou.

Gril s velkým úložným prostorem pod grilovací deskou.

FOTO: Mountfield

Malé stolní elektrické grily umožňují grilovat nejen na zahradě, ale i na balkóně nebo v pokoji, nezbytná je pouze elektrická zásuvka. Regulace teploty je velmi snadná.


I na malých grilech na dřevěné uhlí lze připravit chutné maso pro přátele.

FOTO: Mountfield

Kovový rošt bývá někdy u grilů nahrazován lávovými kameny nebo deskou z mramoru – výhodou je, že tuk neodkapává do ohně. I u některých grilů s mřížkou je výsuvná miska na zachycení odkapávajícího tuku.

Na trhu jsou i grily s vertikálním grilováním. Tento způsob grilování umožňuje grilovat maso bez přímého kontaktu s ohněm.

Na trhu jsou i grily s vertikálním grilováním. Tento způsob grilování umožňuje grilovat maso bez přímého kontaktu s ohněm.

FOTO: Mountfield

Přiklopením víka, které některé grily mají, se zkrátí čas grilování.