Hlavní obsah
Stavba měla původně klasickou fasádu v béžové barvě s akcenty hnědé. Dnes ji nelze přehlédnout. Foto: Profimedia.cz

Milovnice růžové barvy, umělecká a kreativní ředitelka původem z americké Kalifornie, Amy Griffithová, během deseti let proměnila svůj dům v anglickém Essexu v neuvěřitelný růžový palác. Dům s názvem Eaton House prošel neskutečnou proměnou a z obyčejného se proměnil v růžové království, kde má většina nábytku i dekorací buď růžovou, nebo zlatou barvu.

Stavba měla původně klasickou fasádu v béžové barvě s akcenty hnědé. Dnes ji nelze přehlédnout. Foto: Profimedia.cz
Sytě růžový dům není přelud ani obydlí pro panenky

Podle titulu Mirror majitelka koupila tuto nemovitost v roce 2009 s úmyslem ji kompletně transformovat, zevnitř i zvnějšku.

Dům se šesti ložnicemi prošel během dekády neuvěřitelnou proměnou a vše, co v něm nebo na něm mělo klasické barvy a tvary, bylo změněno. Schodiště tak dekoruje záplava květů a na zahradě byste našli třeba sochu jednorožce.

V chodbě nechybí historizující kousky a flitry.

Foto: Profimedia.cz

Interiér i exteriér domu nesou celou řadu znaků kýče. Nechybí imitace historického nábytku, výrazná nepřehlédnutelná barva, flitry a blyštivé dekorace. Nechybí ani nadměrné použití zlaté barvy, imitace křišťálových lustrů, záplava umělých květin a podbízivé motivy srdcí.

Oblíbenými motivy všech romantiček se rozhodně nešetřilo. Květy a srdce jsou všude.

Foto: Profimedia.cz

Interiér vypadá, jako by sloužil panenkám Barbie. Prostory jsou zařízené v přeplácaném dívčím stylu. Jistě zaujmou mladé dívky, které mají slabost pro růžovou barvu a všechny její odstíny. V domě je jich totiž použito nepřeberné množství.

Majitelka dům pronajímá jednotlivcům, kteří mohou pobyt v něm pojmout jako cestu do snu. Dům ale využívají i televize pro natáčení, focení nebo si ho pronajímají hudebníci pro natáčení klipů.

Ložnicic dominuje všudypřítomná růžová barva a akcenty zlaté.

Foto: Profimedia.cz

Mladé dámy se ale nemusejí nechávat inspirovat jen růžovými pokojíky. Trendy motivem je v současné době Malá mořská víla. Pokoje jím inspirované působí vkusně a uměřeně.

Napište nám

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahradu a rádi byste se pochlubili?

Napište nám do redakce na adresu: bydleni@novinky.cz.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků