Hlavní obsah
Svítící květináč EOS, zdroj LED, odolný vůči vodě, nízkým i vysokým teplotám a UV záření. Velikost 56 cm i 37 cm. Cena od 3499 Kč. Foto: Bonami (4x)

Pusťte světlo do noční zahrady

Magickou atmosféru letního večera vykouzlíme jenom s rozmanitým osvětlením. Patří na terasu, balkon, do záhonu s okrasnou trávou či podél cestiček. Osvětlit zahradní prostor zvládnou LED řetězy, lucerny, svítící koule, závěsné lampiony.

Svítící květináč EOS, zdroj LED, odolný vůči vodě, nízkým i vysokým teplotám a UV záření. Velikost 56 cm i 37 cm. Cena od 3499 Kč. Foto: Bonami (4x)
Pusťte světlo do noční zahrady

Do venkovních podmínek patří speciální osvětlení, kterému nevadí voda.

Vhodným zdrojem jsou LEDky, které mají jedinečné užitné vlastnosti: nastartují do sekundy, jsou odolné vůči otřesům, mají velkou výdrž a slouží spolehlivě po mnoho let.

Šedá solární LED lucerna, provedení rustikální, Cena 298 Kč. Vhodná na terasu, ke vstupu do domu, jako dekorace do zahrady.

Foto: Bonami

Venkovní svítidlo v drátěném vzhledu má funkci časovače a háčky na pověšení. Výška svítidla je 14 cm, průměr 16 cm, délka kabelu 50 cm. Cena 599 Kč. Provoz zajišťují 4 baterie, které jsou součástí balení.

Foto: Tchibo

Bezpečně po celý rok

Osvětlení v exteriéru musíme přizpůsobit i výběr vhodné elektroinstalace. Do venkovního prostředí jsou určena elektrická zařízení, vypínače a zásuvky se stupněm krytí IP 44.

Vypínač Elegant, trojrámeček, odstín hliník.

Foto: Obzor

Zásuvka Elegant, krytí IP 44, odstín hliník.

Foto: Obzor

Některé domovní elektroinstalace mají zásuvky vybavené průhledným víčkem na pružině, které snadno odklopíme nahoru. Víčko se samo vrátí do původní polohy.

Venkovní vestavné osvětlení Plug and Shine. Napevno zabudované LED, podlouhlé světlo o délce 85,6 cm. Možnost ztlumení, otočné, IP 67. Cena 1500 Kč.

Foto: Hornbach

Svítící řetěz Solarvet Led se 24 světly, venkovní solární napájení, provedení koule bílá. Cena 499 Kč.

Foto: Ikea

Vypínače i zásuvky jsou z vysoce odolných plastů – polykarbonátů, které jim dodávají na celkové mechanické pevnosti či odolnosti proti UV záření.

Nástěnné LED solární osvětlení se senzorem úhlu 90° a 180°. Splňuje nároky IP 44, má 3 stupně svítivosti. Vyrobeno z kvalitního černého plastu. Cena 499 Kč.

Foto: Hornbach

Nemáte zahradu? Vydejte se s přáteli do parku a vytvořte si tam svoje soukromí. Rozmanité osvětlení rozmístíte na oblíbený strom a máte nostalgickou atmosféru.

Foto: Ikea

Sleduje pohyb

Jestli plánujete osvětlení zahrady nejen jako dekoraci, ale také kvůli pocitu bezpečí, budou se hodit pohybová čidla.

Venkovní zapichovací bodové osvětlení v sadě Plug and Shine Sting, 3 objímky s napevno zabudovaným LED zdrojem, IP 67. Cena 4690 Kč.

Foto: Hornbach

Senzor zachycuje pohyb v daném okruhu, na který reaguje sepnutím osvětlení na určitou dobu. Detektory mají velký dosah od osmi do dvaceti metrů a úhel záchytu 180°, u stropních až 360°.

Na dlouhé letní večery se hodí barevný solární světelný LED řetěz. Obsahuje 10 světýlek, cena 499 Kč.

Foto: Bonami

Klasická čidla spínají, když zaregistrují pohyb. V případě pohybového detektoru s akustickým senzorem se světlo sepne i při zvuku. U takového čidla můžeme večer sedět bez pohybu, pouze mluvit a ono nezhasne.

Venkovní nástěnné osvětlení Flair Chertan se nabízí v patinované černozlaté barvě, výkon 100 W bez zdroje. Cena 699 Kč.

Foto: Hornbach

Letní party se neobejde bez správné atmosféry. Originální jsou světelné řetězy Umbrella. Mají 10 světýlek, cena 499 Kč.

Foto: Bonami

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků