Hlavní obsah
Multifunkční prostor byl předělen menší příčkou, kam bylo možné umístit televizor a audiovizuální techniku. Příčka usnadnila také vedení nezbytných kabelů například pro ozvučení prostoru. Kuchyňská linka poskytuje spoustu úložného prostoru. Foto: www.modernibyt.cz

Po svatbě přišli do nového, úpravami dovedli byt k dokonalosti

Nově upravený byt s terasou v nejvyšším podlaží domu Zdeněk s Marcelou spatřili až jako manželé. Byl pro ně překvapením po návratu ze svatební cesty. Ač nový, čerstvě předaný developerem, potřeboval upravit a zařídit.

Multifunkční prostor byl předělen menší příčkou, kam bylo možné umístit televizor a audiovizuální techniku. Příčka usnadnila také vedení nezbytných kabelů například pro ozvučení prostoru. Kuchyňská linka poskytuje spoustu úložného prostoru. Foto: www.modernibyt.cz
Po svatbě přišli do nového, úpravami dovedli byt k dokonalosti

Proč jste se rozhodli právě pro lokalitu Prahy 5? Čím je pro vás zajímavá?

Zdeněk: Dřív jsme bydleli v Praze 9 a nějaký čas také v Praze 7. Pětku jsme moc neznali a původně o ní ani neuvažovali. Když jsme ale porovnávali jednotlivé projekty a podívali se do mapy, zjistili jsme, že tato adresa je dopravně dobře dostupná, se slušnou občanskou vybaveností i v pěkném prostředí. Zalíbil se nám byt, ale i blízký park a okolní zeleň.

Chodba doznala konečné podoby až po úpravě dispozice, zabudování úložných prostorů s posuvnými dveřmi a kompletní výměně dveří i zárubní. Skvělého osvětlení bylo dosaženo vytvořením obvodové rampy.

Foto: www.modernibyt.cz

Marcela: Máme to blízko do centra, kde oba pracujeme, a naše bydliště je dobře orientované také pro výjezd z Prahy směrem na Plzeň i do jižních Čech.

Co předcházelo zásahu odborníka a výběru studia?

Marcela: Inspiraci jsme hledali skutečně v Moderním bytě. Vzali jsme si posledních deset dvanáct čísel a označili realizace interiérů, které nás zaujaly. Pak jsme oslovili tři studia, z nichž jsme si nakonec pro spolupráci zvolili studio Miramari design.

Jak jste si svůj byt představovali, co jste od něj očekávali?

Zdeněk: Chtěli jsme moderní interiér, který by byl architektonicky dobře uspořádaný a stylově harmonický. Nelíbí se nám divoké vzory, příliš nápadné barvy nebo jejich výrazné kombinace. Nic supermoderního. Očekávali jsme spíš střízlivější barevnost, což se podařilo. Barvy jsou tlumenější, interiér je uklidňující a působí nadčasovým dojmem. Kladli jsme důraz také na funkčnost. Určitě bychom to sami tak dobře nezvládli.

V některých částech interiéru stejně jako v jídelně je použita speciální textilní tapeta.

Foto: www.modernibyt.cz

Marcela: Předchozí byt jsme si zařizovali sami a já ho měla moc ráda. Nemám ráda změny, proto jsem byla zpočátku z nového zařizování v rozpacích. Rádi pobýváme doma a užíváme si to. Také proto jsme chtěli, aby byl byt příjemný a útulný.

Považujete tento byt za mezistupeň v bydlení, protože časem hodláte postavit dům, nebo se s ním spokojíte i výhledově?

Zdeněk: Nevylučujeme, že bychom si někdy někde nějaké víkendové bydlení pořídili. Osobně nejsem příznivcem domů za Prahou. Chybí tam komfort občanské vybavenosti, uvědomuji si komplikace s dojížděním do centra… Preferuji byt. Proto jsme si vybrali byt velký 150 m2 blízko centra v zeleni i s možností vyjet rychle z Prahy.

Marcela: Určitě tento byt nepovažuji za dočasné bydlení. Dva pokoje na konečnou podobu ještě čekají.

Neutrální odstíny vybavení, výmalby i dveří umožnily přijatelné spojení s nápadnou barvou a kresbou exotické dřeviny tali.

Foto: www.modernibyt.cz

Předpokládám, že s nimi počítáte pro děti?

Zdeněk: Určitě. Proto jsme byt koupili se třemi samostatnými ložnicemi. Jedna zatím slouží jako tělocvična, další pro příležitostné návštěvy a jedna je naše. Podařilo se v ní vytvořit i praktickou šatnu.

Co vás zde nejvíc těší?

Marcela: Mám radost z toho, že se byt dá poměrně jednoduše obměňovat. Až nás podoba interiéru omrzí, stačí vyměnit potahy židlí, použít pár drobných doplňků a bude zase jako nový.

Měli jste nějaký konkrétní požadavek, něco, na čem jste opravdu hodně lpěli?

Marcela: Požadovali jsme mořské akvárium a výzvou pro studio bylo také sladění podlahy s dveřmi, které zde byly, ale vůbec se k podlaze z tropické dřeviny tali nehodily. Když jsme si podlahu vybírali, měla dřevina spíš nažloutlý nádech. V konečném efektu na podlaze ale poněkud zčervenala.

Prostorově velkorysé koupelně vévodí mozaika v neutrálních odstínech.

Foto: www.modernibyt.cz

Zdeněk: Kladli jsme důraz na přírodní materiály, dřevo, kámen, len… Ač byl velký, vstupní prostor neměl žádný úložný prostor, to byla také výzva pro paní Lněničkovou.

Kde se cítíte nejlépe?

Marcela: Nic nevnímáme jako minus. Bydlení si opravdu užíváme a stále nás interiér i poloha bytu něčím mile překvapuje. Moc fajn je terasa s úžasným výhledem a bude ještě lepší, až bude úplně dokončená.

Zdeněk: Rád si sednu do křesla v obývací části a pozoruji akvárium, to je moc příjemné. Jsme zde spokojení a máme byt rádi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků