Hlavní obsah
Nástěnná lampa vypadá na pozadí tapety s motivem knih hodně efektně. Prostor pak doladí lustr ve tvaru klobouku. Foto: The French Bedroom Company

Osvětlení pod kloboukem dodá pánskému pokoji na eleganci a noblese

Nástěnné i stolní lampy ve tvaru klobouků dodají pokojům potřebný gentlemanský šmrnc. Tyto originální doplňky mají připomínat hlavně britskou kulturu. Hodí se do pánských pokojů a interiérů zařízených v různorodém eklektickém stylu.

Nástěnná lampa vypadá na pozadí tapety s motivem knih hodně efektně. Prostor pak doladí lustr ve tvaru klobouku. Foto: The French Bedroom Company
Osvětlení pod kloboukem dodá pánskému pokoji na eleganci a noblese

Lustry ve tvaru buřinky a cylindru navrhl londýnský designér Jake Philips. Jeho hravá svítidla Jeeves and Wooster mají symbolicky připomínat anglickou kulturu. Jsou pojmenovaná podle filmu z devadesátých let.

Inspirací se totiž designérovi stalo britské komediální drama vyprávějící příběh elegantního starého mládence Bertieho Woostera, pro kterého byla buřinka typická a jeho komorníka sluhy Jeevese. Designér se snažil vystihnout klasické britské kulturní ikony, kterým je vlastní jistá výstřednost.

Klobouky mají zlatou úpravu hliníkové podšívky.

Foto: Pierrot et Coco, The French Bedroom Company

Buřinka a cylindr mají připomínat éru imperialismu. Klobouk totiž často spojuje majitele se sociální třídou nebo rasou. Buřinka má navíc často podšívku se zlatou barvou, která tomuto kousku dodává punc luxusu.

Cylindr je určený do interiéru zařízeného ve strohém eklektickém stylu.

Foto: Fritz Fryer Antique Lighting

Osvětlení je vyrobeno z vlněné plsti a má hliníkovou podšívku. Je určeno pro 28wattovou žárovku. Klobouky jsou navrženy v průměrech 28 a 30 cm. Šikovný kutil si tak obdobnou variantu lustru zvládne vytvořit i sám.

Klobouky jsou zavěšeny na kabelu v černé nebo červené barvě, která dodá designu na zajímavosti.

Foto: Little Mill House

Pokud chcete styl pánského budoáru doladit k dokonalosti, volte kožené doplňky a robustní nábytek. Dobře bude vypadat i masivní karafa na whisky.

V interiéru by neměl chybět ani velký stůl, pohodlné křeslo, velká knihovna a bankéřská stolní lampa. [celá zpráva]

Pánský interiér doladí i masivní ušák, knihovna s bednami od vína a whisty a polštář s motivem klobouku.

Foto: House of Fraser

Osvětlení ve tvaru klobouků inspirovalo i korejského designéra Hwasung Yooa ze studia Mars. Ten navrhl svítidla v podobě dámského klobouku nebo kšiltovky. Ta zase perfektně zapadnou do všech šaten.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků