Hlavní obsah
Volit můžete klasické květináče, kousky kombinované s lustrem nebo i květináče přímo na stěnu. Foto: Annabel James, Qazqa, Einrichten design

Milujete rostliny v interiéru, ale máte doma malé děti? Zkuste závěsné květináče

Vášniví milovníci květin a zeleně v interiéru s malými dětmi, které rády převrhávají květináče a trhají rostlinám listy, mohou zkusit uplatnit závěsné květináče. Ocení je i majitelé menších bytů a garsonek, ve kterých už na klasické květináče nezbývá v prostoru místo.

Volit můžete klasické květináče, kousky kombinované s lustrem nebo i květináče přímo na stěnu. Foto: Annabel James, Qazqa, Einrichten design
Milujete rostliny v interiéru, ale máte doma malé děti? Zkuste závěsné květináče

Efektního dojmu docílíte zejména zavěšením květináčů v různých výškách. Interiér pak bude působit živým a hravým dojmem.

Můžete také popustit uzdu kreativitě a namíchat pestrou paletu květináčů nebo je naopak sladit v podobných zemitých tónech.

Pokud zvolíte různé květináče, docílíte pestrého efektu.

Foto: Beaumonde

V kurzu jsou hlavně přírodní materiály, zejména pak květináče z proutí a svázané slámy. Ty skvěle zapadnou zejména do interiérů zařízených v přírodním nebo v boho stylu.

Květináče můžete zavěsit i na věšáky nebo na schodiště mezi zábradlí.

Foto: Bohemia Design, Garden Trading

Závěsné květináče mají také tu skvělou vlastnost, že opticky snižují strop. Hodí se tak do prostor, které jinak působí trochu neutěšeným dojmem. Díky nim využijete skoro všechen prostor v bytě a interiér proměníte v působivou džungli.

V exteriéru se nebojte ani pestřejších motivů.

Foto: Melody Maison, Red Candy

Do květináčů volte ideálně popínavé rostliny, které vytvoří elegantní aranžmá. Ideální je třeba břečťan. Květiny pak můžete nechat plazit se i po nábytku, a když budou hodně rozrostlé, můžete jimi květináče propojit a vytvořit dojem lián.

Do dětských pokojů můžete volit kousky připomínající planety s prstenci nebo plyšové kousky.

Foto: Lime Lace, Kinder räume

Ti, kdo si chtějí prostor zpestřit rostlinami v interiéru a milují zeleň obecně, mohou pěstovat také bylinky v nápaditých truhlících.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků