Hlavní obsah
Relaxační místnosti mohou být umístěny v kancelářích podobně jako prostor určený pro soukromé hovory. Foto: Archiv společnosti Room

Meditační místnost pro zklidnění během náročného pracovního dne

Náročné telefonní hovory s rozzlobenými zákazníky, únava po dlouhém dni plném práce na počítači, stresové situace u šéfa v kanceláři. To vše mohou být situace, po kterých mohou zaměstnanci ocenit relaxační zvukotěsnou meditační místnost. S nápadem vytvořit ji přišla americká firma Room.

Relaxační místnosti mohou být umístěny v kancelářích podobně jako prostor určený pro soukromé hovory. Foto: Archiv společnosti Room
Meditační místnost pro zklidnění během náročného pracovního dne

Nevšední budka je umísťována zejména do pracovišť, ve kterých je kladen velký tlak na výkon zaměstnanců.

Podle serveru Designboom.com je budka prostorem, kde mohou pohodlně odpočívat, najít chvilku klidu během dlouhého a hektického dne jen pro sebe, nerušeně si číst knihy nebo noviny, případně poslouchat hudbu.

V budce se dá relaxovat i provizorně pracovat.

Foto: Archiv společnosti Room

Zvukotěsná místnost vyrobená z více než tisícovky recyklovaných plastových lahví je navržena tak, aby pracovníkům navodila uklidňující atmosféru. Dá se v ní ale pouze sedět, takže úplné uvolnění v příjemnější pozici než za kancelářským stolem neumožňuje.

Interiér je sice navržen tak, aby připomínal pobyt v přírodě, fakticky se ale budka příliš neliší od malých místností určených k obchodním telefonním hovorům.

V místnosti mohou mít zaměstnanci úplný klid od hluku.

Foto: Archiv společnosti Room

Hlavní předností prostoru je každopádně fakt, že je k ní navržena i aplikace pro meditaci, relaxaci a spánek.

Společnost slibuje, že meditace by měla učinit zaměstnance šťastnějšími, zdravějšími, spokojenějšími s prací, kreativnějšími a produktivnějšími.

Interiér je dekorován tapetou s uklidňujícím motivem lesa.

Foto: Archiv společnosti Room

Zaměstnanci si tak mohou odpočinout s knihovnou s příznačným názvem „Calm“ neboli zklidnění. V ní naleznou nahrávky s meditacemi, zvukovým zachyceními přírody, hudbou, relaxačními příběhy a další materiály, které mají pomoci se stresem, soustředěním a únavou. Prostor na zklidnění vyjde ale celkem draho. V přepočtu za něj firmy zaplatí bezmála sto tisíc korun.

K relaxaci a odpočinku mohou stejně dobře posloužit i pohovky netradičních tvarů z velkých vláken, které zaujmou na první pohled. Hodí se ale spíše do domácího prostředí.

Nevšední lehátko nese název Loop.

Foto: Casamania

Sedací nábytek Volcano od Keren Shikerové bodoval v Design Award & Competition.

Foto: Keren Shiker

Zapojte se do naší přehlídky vánoční výzdoby oken

Máte na Vánoce hezky vyzdobená okna? Rádi byste ostatní inspirovali a třeba se i trochu pochlubili? Pošlete nám fotografii své vánoční okenní výzdoby a my z nejpovedenějších příspěvků vytvoříme přehlídku, na kterou se můžete těšit během svátků v rubrice Bydlení.

Své fotografie, třeba i s krátkým popisem či příběhem, posílejte do redakce na adresu bydleni@novinky.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků