Hlavní obsah
Nábytek v obývacím pokoji je zhotovený na míru danému prostoru z MDF desky lakované do vysokého lesku, televizní stolek je podsvícený LED diodami. Foto: www.modernibyt.cz

Kvůli dítěti hledali nový domov, stěhování stihli těsně před porodem

Hledání většího bytu a stěhování z menšího v pražských Vršovicích odstartovalo až Evino těhotenství. Blížící se radostná událost přiměla Evu a Jirku k intenzivnějšímu sledování nabídky developerských projektů. Netrvalo dlouho a nalezli svůj nový domov v Hodkovičkách, který si hned zamilovali.

Nábytek v obývacím pokoji je zhotovený na míru danému prostoru z MDF desky lakované do vysokého lesku, televizní stolek je podsvícený LED diodami. Foto: www.modernibyt.cz
Kvůli dítěti hledali nový domov, stěhování stihli těsně před porodem

Prioritou byla klidná lokalita v příjemném prostředí. V tomto novém areálu pěti domů si majitelé prohlédli více bytů, ale právě zde se hned cítili jako doma.

Je hodně světlý a dobře situovaný vůči světovým stranám. Prostor devadesát metrů čtverečních řešený jako 4 + 1 se dvěma komorami a terasami 10 m2, sklepem a garážovým stáním se jevil jednoznačně perspektivní pro rodinu se dvěma dětmi, které plánují.

Pohodlné sezení zajišťuje pohovka Kivik (Ikea) v šedivém odstínu, která rafinovaně skryje i nějaký ten chloupek černobílého domácího mazlíčka - kocoura. Celek doplňuje malý stolek Blossom (Kare).

Foto: www.modernibyt.cz

„Líbila se nám i dobrá dopravní obslužnost a blízkost školy. Je tady opravdu krásně, ticho a klid. Jsme tu jako na vesnici, přitom autobusovou zastávku máme téměř před domem,“ vysvětluje Jirka.

Oba oceňují praktičnost, jednoduchost, funkčnost a preferují světlé barvy. Nepotrpí si na žádné zdobné detaily. Takto znělo zadání pro designérku Martinu Pištělákovou (jež se na realizaci podílela spolu s kolegyní architektkou Martinou Bartalošovou), kterou pro zvelebení bytu přizvali.

Její práci sledovali na internetu i v pořadu Jak se staví sen. Líbilo se jim, co dělá, jak je akční a také zapálená pro věc. Nejprve plánovali jen konzultaci, ale došlo na víc.

„Ušetřila nám spoustu času a rozhodně vše udělala lépe, než bychom kdy dokázali my,“ pochvaluje si Eva.

Foto: www.modernibyt.cz

Krok za krokem

Partneři nejprve zrealizovali obývací pokoj s kuchyní a pak se rozhodli s pomocí designérky upravit celý byt. Termín porodu se však nezadržitelně blížil a bylo třeba se stěhovat. Protože se práce místy vlekla, pracovnu, komoru a dětský pokoj odložili na později.

Čiré plastové židle Tobias z Ikey prostor odlehčují a na rozdíl od čalouněných statečně odolávají i kočičím drápkům.

Foto: www.modernibyt.cz

Kuchyň zhotovená podle návrhu designérky Martiny Pištělákové je vybavena vestavnými spotřebiči v bílé barvě. Trouba je součástí velkého barového pultu. Chladnička je však umístěna v přiléhající komoře, kterou si majitelé velmi pochvalují.

Foto: www.modernibyt.cz

Do nového domova se nakonec mladý pár přestěhoval čtyři dny před porodem. Dispozičně sice interiér neměnili, ale bylo třeba předělat elektřinu. Toužili po dostatku úložných prostorů, velké pracovní a odkládací ploše v kuchyni a Eva snila o barovém pultu s židlemi.

Foto: www.modernibyt.cz

Na podnět Martiny je interiér zajímavě doplněn fotografiemi Jirky, které si partneři sami zvolili. Fotografie natištěná na sklo vyplňuje zadní stěnu kuchyňské sestavy nábytku, zdobí stěnu jako obrazy a tvoří i posuvnou součást nábytkové stěny v obývacím pokoji.

Ložnice je vybavena vestavnými skříněmi na míru a dominuje v ní bíle lakované lůžko Věra větších rozměrů z masivního dubu.

Foto: www.modernibyt.cz

Jirkovy fotografie zdobí také ložnici v jemných pastelových tónech s převládající bílou barvou.

Foto: www.modernibyt.cz

„Kuchyňská linka je skvěle vymyšlena. Můžeme využít každičký kousek prostoru, i ten, který bychom jinak považovali za zcela nefunkční,“ sděluje Eva a ukazuje rafinovaná řešení. „Velmi praktická a příjemná jsou svítidla, která můžeme ovládat stmívači.“

Ložnici řešili až v druhé etapě a přáli si, aby ladila s celkovým konceptem bytu.

Koupelna byla součástí developerského projektu. Je vybavena kvalitní smaltovanou vanou Kaldewei a dvěma umyvadly. Namíru je zhotoven pouze nábytek v jemném béžovém odstínu.

Foto: www.modernibyt.cz

S ohledem na Jirkovu výšku pořídili lůžko větších rozměrů. „Prvně v životě mám zcela odpovídající postel,“ libuje si Jirka a těší se na pracovnu, kam plánuje umístit svoji sbírku starých map.

„Žije se nám tady opravdu krásně a jsme moc spokojení,“ tvrdí šťastný pár svorně.

Ing. arch. Martina Bartalošová a Martina Pištěláková
Svoji práci máme rády, děláme ji upřímně, čestně a srdcem. Nemáme svůj vyhraněný styl, snažíme se ho najít u každého našeho klienta a navrhnout interiéry tak, aby byly vkusné, stylové a správně řešené. Naše práce nekončí jen u návrhů interiérů, ale provázíme celým průběhem proměny až po zdárnou realizaci. Jsme a chceme být pro naše klienty „parťáky“, o které se mohou opřít.

  Lenka Saulichová, www.modernibyt.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků