Hlavní obsah

Design centrum ČR vyhlásilo letos už třetí ročník studentské soutěže Studentský design. Soutěž se organizuje jako příležitost pro budoucí designéry. Letos se přihlásilo 163 autorů ze 14 středních a 9 vysokých škol se 192 soutěžními pracemi.

Designblok: Studentský design boduje

Porota udělila Národní cenuu za studentský design Viktoru Chalepovi za porcelánový set Párty. Dalších 10 soutěžních prací doporučila k ocenění ve stupni Vynikající studentský design a 14 soutěžních prací ve stupni Dobrý studentský design.

Slavnostní vyhlášení cen spojené s předáním ocenění a vernisáží premiérové výstavy proběhlo v rámci akce Designblok ve Veletržním paláci za účasti zástupců Design Centra ČR a oceněných studentů.

Výstava je řešená netradičně - exponáty jsou nainstalovány ve tmě a návštěvník si na ně může přisvítit dle potřeby baterkou. K vidění jsou návrhy od sportovního oblečení a obuvi, přes modely traktorů a vozítek, až po jídelní servis.

Kam na studentský design

Výstava připravená ve spolupráci s Národní galerií v Praze je k vidění v prostorách sálu ARTminus ve Veletržním paláci NG v termínu 2. - 7. října 2007. Oceněné a pro výstavu vybrané práce budou dále představeny v galeriích DC ČR v Brně (23. 10. - 18. 11. 2007) a v Praze (7. 12. 2007 - leden 2008).

Zajímavý a porotou oceněný byl i návrh Umývadla pro ženu a muže od Jaroslava Větvičky z VŠUP. "Vytvořil jsem je z materiálu hi-macs, který má pro designéra tu výhodu, že je oboustranný, takže není žádné omezení," řekl Novinkám Větvička. "Které umyvadlo je určeno pro ženu a které pro muže, to záleží na domluvě konkrétního páru," dodal designér, jehož Umývadla poputují na výstavu do Francie a jak autor doufá, budou se i vyrábět.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Související články

Výběr článků