V roce 1919 vznikla vlivná umělecká škola, která měla hluboký vliv na umění, architekturu a interiérový design během celého následujícího století. Právě tato škola byla nazývána Bauhausem.

Stala se z ní významná umělecká instituce, která měla ve svém stylu za úkol spojovat umění s architekturou a interiérem a vyznávala určitou strohost a minimalismus.

Drobnější dekorace doladí interiér k dokonalosti.

Drobnější dekorace doladí interiér k dokonalosti.

FOTO: Creative Tops, Cloudberry living

Inspiraci tvůrci čerpali v modernismu. Součástí stylu bylo mnoho kruhových tvarů, hranatých rámů a sytých ploch primárních barev. Ty fungovaly jako dekorace a strhávaly na sebe pozornost. Šlo zpravidla o výrazné barvy, které v kombinacích vytvářely působivé efekty.

Nábytek inspirovaný tímto stylem nezapře originálního ducha.

Nábytek inspirovaný tímto stylem nezapře originálního ducha.

FOTO: Plinio Il Giovane, Officinanove

Pokud se rozhodnete do interiéru zakomponovat nějaké kousky ovlivněné tímto stylem, do svého domova tak bezesporu vnesete uměleckého ducha a punc sofistikovanosti. Hitem se v posledních letech staly hlavně geometrické motivy imitující pohyb.

Volte výrazné a syté barvy, které prostor oživí.

Volte výrazné a syté barvy, které prostor oživí.

FOTO: Smithers of Stamford, In-es.artdesign

Nábytek v tomto stylu má ale trochu strohé linie. Jde tak o ideální styl například pro zařízení pánských pracoven a prostor určených pro pracovní schůzky. Aby tyto kousky vynikly, mělo by být ostatní zařízení interiéru opravdu střídmé, až minimalistické.

Typickými prvky pro tento styl jsou velké barevné plochy.

Typickými prvky pro tento styl jsou velké barevné plochy.

FOTO: Chaplins furniture

Rozhodně se vyvarujte kombinace nábytku v tomto stylu s křiklavými barvami nebo s hodně dekorativními objekty v romantickém stylu. Pamatujte, že Bauhaus vyznává jednoduchost a čistotu barev i tvarů.

Může se vám hodit na Seznamu: