Nástěnný vánoční stromek je skvělou variantou pro lidi, kteří žijí v menších stísněných interiérech a v garsoniérách. Zvolit si můžete i velké výrazné dekorace ve tvaru stromku a můžete tak docílit ohromujícího efektu, kterého byste s menším smrčkem jen těžko dosáhli.

Samolepy jsou oblíbenou alternativou pro menší byty a garsonky.

Samolepy jsou oblíbenou alternativou pro menší byty a garsonky.

FOTO: Tenvinilo/Tenstickers

Výhodou samolepů je, že je můžete ze stěny nebo libovolného hladkého povrchu jednoduše sejmout, aniž byste povrch poškodili. Díky pestré škále motivů si můžete zvolit i pestře dekorované kousky.

Trendy vánoční stromek může mít i úplně netradiční podobu.

Trendy vánoční stromek může mít i úplně netradiční podobu.

FOTO: Smithers of Stamford, Lime Lace

Efektní variantou jsou i stromky bez jehliček. Na ně můžete místo klasických ozdob umístit třeba světelné řetězy. Taková dekorace bude působit uměřeným a moderním dojmem. Zapadne předně do prostor v minimalistickém a skandinávském stylu.

I vánoční stromky ze dřeva nebo z kovu si můžete klasicky nazdobit.

I vánoční stromky ze dřeva nebo kovu si můžete klasicky nazdobit.

FOTO: Etsy

Alternativou jsou také lehké stromky z lepenky. Ty mohou mít i velké rozměry, a přesto být díky své nízké váze jednoduše přemístitelné. Na konci vánočních svátků je jednoduše vyhodíte do tříděného odpadu. Hodí se do prostor, ve kterých chcete ohromit jejich mohutností.

Vánoční stromek z kartonů zaujme milovníky recyklace.

Vánoční stromek z kartonů zaujme milovníky recyklace.

FOTO: Lessmore

Vánoční stromeček může mít i podobu osvětlení. Takový kousek zpestří nejen interiér, ale uplatníte ho i na zahradě, kde poslouží jako světelný orientační bod.

Pokud jste fandové jednoduchosti, zkuste vsadit na stromek dekorovaný jen světlem. Ty imitují zasněžené opadané druhy.

Pokud jste fandové jednoduchosti, zkuste vsadit na stromek dekorovaný jen světlem. Tyto kousky imitují zasněžené opadané druhy.

FOTO: Brabbu Design Forces

Působivým stromkem se může stát i strom sloužící jako police. Ten využijete v průběhu celého roku, třeba jako výkladní skříň pro drobné dekorativní dárky v domácnosti.