Osvědčené kousky uveďte po sezóně do perfektního stavu. Vše potřebné na jednom místě naleznete ve specializovaných prodejnách a hobby marketech. Vybírejte vždy kvalitní výrobky, s nimiž půjde práce dobře od ruky.

Teleskopické nůžky na větve for_q s dlouhou násadou s provedením čepele z uhlíkové oceli a max. řezným výkonem 10 mm a kovadlinkovým řezným systémem. Cena 899 Kč.

Teleskopické nůžky na větve for_q s dlouhou násadou s provedením čepele z uhlíkové oceli a max. řezným výkonem 10 mm a kovadlinkovým řezným systémem. Cena 899 Kč.

FOTO: Hornbach (2x)

Teď je také ideální čas všechny pomocníky zkontrolovat. Pokud zjistíte, že je náčiní v nepořádku, máte ještě dost času na jeho opravu nebo pořízení nového.

Svůj zahradnický park jistě snadno doplníte o nové zahradní koše, pružinové hrábě na mechy, zaschlou trávu či listí, lopatu, bodec na plevel, dvojitou motyku nebo speciální zahradnické nůžky, rukavice a další. Bez zahradní techniky trávníku anglické kvality nedosáhnete!

Sekačka Gardol GBH 46R s pojezdem pro travní plochu do 1000 m2. Šířka záběru 46 cm, obsah sběrného koše 60 l, hmotnost 30 kg. Výborný poměr cena (7990 Kč) – výkon.

Sekačka Gardol GBH 46R s pojezdem pro travní plochu do 1000 m2. Šířka záběru 46 cm, obsah sběrného koše 60 l, hmotnost 30 kg. Výborný poměr cena (7990 Kč) – výkon.

FOTO: Bauhaus

Jakou techniku využít

Sekačky, ať už benzínové (jsou ideální volbou pro údržbu středně velkých trávníků třeba i s členitějším terénem), i elektrické (najdou uplatnění všude tam, kde pečujete o menší travnaté plochy) různých typů a velikostí využijí majitelé malých zahrádek i rozlehlých pozemků.

Vybírat lze sekačky rotační (sekají trávu horizontálně uloženým rotujícím nožem), bubnové (pro pravidelné sečení vysokých porostů 1x měsíčně), strunové (k dosekávání okrasných trávníků v nedostupných místech, k sečení trávy kolem zdí, plotů, keřů, na cestách a v různých zákoutích kolem domu) i vřetenové (ručně a nakrátko posekají nejen malou předzahrádku, ale i zahradu do plochy 150 m2).

Vertikutátor Cub Cadet XC1 B40 je travní provzdušňovač s benzínovým motorem. Odstraní z trávníku mech, zbytky listí, cizopasné houby a rozkládající se rostliny. Cena 12 990 Kč.

Vertikutátor Cub Cadet XC1 B40 je travní provzdušňovač s benzínovým motorem. Odstraní z trávníku mech, zbytky listí, cizopasné houby a rozkládající se rostliny. Cena 12 990 Kč.

FOTO: Kasa

Zahradní ridery si snadno poradí se zahradou velkou 2000 m2 a zahradní traktory hravě zkrotí ještě větší plochy.

Akumulátorový rider je první sekačkou se sedící obsluhou, která je poháněna akumulátory. Žádné emise, nízká hlučnost a až 90 minut provozní doby, která závisí na stavu travnaté plochy. Cena 114 990 Kč.

Akumulátorový rider je první sekačkou se sedící obsluhou, která je poháněna akumulátory. Žádné emise, nízká hlučnost a až 90 minut provozní doby, která závisí na stavu travnaté plochy. Cena 114 990 Kč.

FOTO: Husqvarna (2x)

Křovinořezy jsou všestranní zahradní pomocníci – zvládnou posekat trávník, prořezat křoví, osekat slabší větve stromů, snadno s nimi upravíte i těžko dostupná místa. Máte-li na zahradě příkopy či prudké svahy, s křovinořezem je upravíte raz dva.

Benzínový křovínořez FZS 3020-B s dvoutaktním motorem o objemu 32,5 cm3 a výkonem 1,15 kW má záběr sečení 42 cm.

Benzínový křovinořez FZS 3020-B s dvoutaktním motorem o objemu 32,5 cm3 a výkonem 1,15 kW má záběr sečení 42 cm.

FOTO: Fieldmann

Motorové kosy snadno dosekají trávu podél zídek, v blízkosti okrasných rostlin i stromů a na dalších nepřístupných místech. Zvládnou posekat trávník, prořezat křoví, osekat slabší větve stromů a snadno s nimi upravíte i těžko dostupná místa.

Vertikutátory jsou stroje podobné sekačkám. Většinou mají dva vyměnitelné válce s vertikutačními noži a pružinkami. Nože vertikutátoru nařežou drny, pružiny pak všechny nečistoty vyhrabou. Vertikutace provzdušní váš trávník a pomůže mu intenzivně růst i houstnout. Zahrada se tak krásně prozáří. Renomovaní výrobci nabízejí vertikutátory elektrické, benzínové i aku.

Aku technika je vybavena technologiemi budoucnosti, což znamená, že je tichá, ekologická a úsporná. Navíc pracuje bez benzínu i otravných kabelů. V aku provedení je na trhu spousta přístrojů počínaje riderem přes rotační i strunovou sekačku, ale také plotové nůžky a nůžky na trávu, řetězovou pilu, fukar. Stačí mít jen jednu baterii s nabíječkou, kterou využijete pro kterýkoli z aku strojů od jedné značky.

První celokovová aku vřetenová sekačka Swardman Electra kompletně vyvinutá a vyrobená v ČR se dvěma elektromotory a výkonným akumulátorem nejen precizně seče, ale i vyčesává a provzdušňuje.

První celokovová aku vřetenová sekačka Swardman Electra kompletně vyvinutá a vyrobená v ČR se dvěma elektromotory a výkonným akumulátorem nejen precizně seče, ale i vyčesává a provzdušňuje.

FOTO: Swardman

Akumulátorový vyžínač Comfort-CutLi 18/23R k sekání dlouhých okrajů trávníků a těžce přístupných oblastí. Vyměnitelný lithium-iontový akumulátor poskytuje silný a dlouhotrvající výkon.

Akumulátorový vyžínač Comfort-CutLi 18/23R k sekání dlouhých okrajů trávníků a těžce přístupných oblastí. Vyměnitelný lithium-iontový akumulátor poskytuje silný a dlouhotrvající výkon.

FOTO: Gardena

Pomocníci do ruky

Drobné nářadí se zpravidla vyrábí z kvalitních materiálů a v precizním zpracování. K dostání jsou nejrůznější plečky, kultivátory, motyčky, lopatky i hrabičky. Mají pracovní část z kvalitní nerez oceli a obvykle plastové rukojeti s měkčeným protiskluzovým návlekem z termoplastické (TPR) gumy.

S bodcem na plevel for_q (vlevo) z vysoce kvalitní karbonové oceli můžete zcela prakticky plít plevel nebo odstraňovat tvrdošíjné kořeny ze záhonů. Hmotnost pouze 490g, cena 179 Kč.

S bodcem na plevel for_q (vlevo) z vysoce kvalitní karbonové oceli můžete zcela prakticky plít plevel nebo odstraňovat tvrdošíjné kořeny ze záhonů. Hmotnost pouze 490 g, cena 179 Kč. S květinovou lopatkou for_q z kovu (vpravo) můžete ideálně sázet či přesazovat květiny, rostliny či bylinky do truhlíků nebo květináčů. Tento pevný zahradní nástroj váží pouze 150 g, cena 75 Kč.

Rýče, lopaty, vidle i hrábě vynikají promyšlenou ergonomií a pečlivým zpracováním kvalitních materiálů. Produkty poznáte podle stylového tradičního vzhledu. Kupujte zahradní nářadí nejvyšší kvality, vhodné do každé ruky šikovného zahradníka.

Rycí vidle Kent & Stowe mají kvalitní hlavu z nerezové oceli se 4 hroty a zesíleným nášlapným okrajem pro pohodlnější práci. Nadstandardní záruka 10 let.

Rycí vidle Kent & Stowe mají kvalitní hlavu z nerezové oceli se 4 hroty a zesíleným nášlapným okrajem pro pohodlnější práci. Nadstandardní záruka 10 let.

Švédské hrábě Kent & Stowe zvládnou díky své šířce úklid listí v rekordním čase.

Švédské hrábě Kent & Stowe zvládnou díky své šířce úklid listí v rekordním čase.

Kvalitní vidle a rýč Kent & Stowe sázejí na tradiční materiály a rustikální vzhled.

Kvalitní vidle a rýč Kent & Stowe sázejí na tradiční materiály a rustikální vzhled.

Ochranné oblečení si pořiďte proto, abyste se cítili bezpečně a komfortně zároveň. K tomu napomůže kvalitní pracovní oblečení. Díky ergonomickým střihům a speciálně vybraným materiálům dobře padne, a přitom se příjemně nosí.

Muži pracující s těžkými nástroji nebo stroji ocení kvalitní pracovní rukavice. A rozhodně se vyplatí chránit také zrak a sluch, takže ve výbavě kutilů by neměly chybět ani ochranné přilby, mřížky a brýle, případně chrániče sluchu.

Mezi základní vybavení pro práci s motorovou pilou patří přilba s ochranou obličeje, chrániče sluchu a rukavice, ale i vhodný protipořezový oděv a pevná obuv s protiskluzovou podrážkou a ocelovou špičkou.

Mezi základní vybavení pro práci s motorovou pilou patří přilba s ochranou obličeje, chrániče sluchu a rukavice, ale i vhodný protipořezový oděv a pevná obuv s protiskluzovou podrážkou a ocelovou špičkou.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: