Pokud jste fandové střídmého skandinávského stylu, sáhněte po lahvích inspirovaných designem slavného dánského designéra Arne Jacobsena. Ten ve čtyřicátých letech minulého století navrhl typografii a styl písma a číslic, kterými pak ozdobil mnoho užitných předmětů do domácnosti. Jde o neokázalý, ale efektní design.

Ke stále oblíbenějšímu skandinávskému designu bezpochyby patří lahve s motivem písmen.

Ke stále oblíbenějšímu skandinávskému designu bezpochyby patří lahve s motivem písmen.

FOTO: Einrichten design (2x)

Pokud chcete opravdu designový kousek, který bude hodně trendy, volte průhlednou lahev ve velikosti sešitu, která je tvarována tak, aby dobře zapadla do pracovních aktovek.

Zajímavým kouskem je lahev, která díky svému placatému tvaru zapadne do kabelek.

Zajímavým kouskem je lahev, která díky svému placatému tvaru zapadne do kabelek.

FOTO: Design Gift Shop

Do minimalistických kuchyní se hodí jednobarevné lahve s černými detaily, které nebudou působit rušivým dojmem. Budou se hodit i do dnešních lehce brutalistních interiérů, kterým vévodí beton, sklo a ocel.

Do minimalistických interiédů volte kousky, které nejsou příliš zdobné, ale dávají vyniknout tvaru.

Do minimalistických interiérů volte kousky, které nejsou příliš zdobné, ale dávají vyniknout tvaru.

FOTO: Gyrofish, Restoration

Do klasičtěji zařízených interiérů, kterým vévodí kolonialistický styl nebo oblíbený styl Provence či boho, vybírejte doplňky s retro nádechem. Můžete sáhnout po kouscích, které jsou výrazněji dekorovány a působí trochu romantickým dojmem.

Ke klasičtějšímu stylu patří výrazněji dekorované lahve.

Ke klasičtějšímu stylu patří výrazněji dekorované láhve.

FOTO: Beaumonde, Lime Lace

Nadčasovým kouskem, který se neustále vrací, jsou lahve s porcelánovým uzávěrem. Ty jsou efektní dekorací, která neomrzí. Pokud nechcete, aby působily příliš starodávně, vybírejte modely, které jsou hladké a tvarově jednoduché.

Mezi letní motivy patří vzory ryb, chobotnic nebo loděk.

Mezi letní motivy patří vzory ryb, chobotnic nebo loděk.

Pokud si předměty do domácnosti pečlivě vybíráte a nemáte doma rádi nepořádek, zkuste se seznámit s novým nábytkem navrženým speciálně k jedinému účelu - aby nechal nepořádek zmizet. [celá zpráva]