Výrazným prvkem podlouhlé třípodlažní rezidence, patrným na první pohled, je její nejvyšší patro vybudované nad úrovní korun okolních stromů.

Prosklená severní stěna umožňuje otevřený výhled na jezero, menší okna a dveře v jižní stěně jsou obráceny k zalesněnému svahu. Nejvyšší podlaží je otevřené a dostatečně rozlehlé, aby tu mohla trávit čas celá rodina.

Výrazným prvkem rezidence je nejvyšší patro.

Výrazným prvkem rezidence je nejvyšší patro.

Dřevěná terasa, která na severní straně domu vystupuje nad vodní plochu, je postavena na nosnících ukotvených v protějším svahu tvořících můstek spojující dům s okolím.

Z domu i terasy se nabízejí nádherné výhledy do okolí.

Z domu i terasy se nabízejí nádherné výhledy do okolí.

Podle poroty „jednoduchý design domu příjemně a plynule propojuje interiér s exteriérem, obojí se potkává v konstrukci domu”.

Ložnice se nacházejí v nižších podlažích domu.

Ložnice se nacházejí v nižších podlažích domu.

Na nižších podlažích se nacházejí čtyři oddělené ložnice, každá s vlastní koupelnou. Veškerá komunikační propojení se nacházejí vně domu a umožňují tak intenzivnější propojení s okolní přírodou.

Malý dvoupodlažní domek postavený přímo na jezeře se čtvercovým plaveckým molem a prostorem pro malý člun kopíruje architektonický styl hlavní budovy. S terénem je rovněž spojený můstkem na jižní straně.

Dřevěná terasa částečně vystupuje nad vodní plochu.

Dřevěná terasa částečně vystupuje nad vodní plochu.

Materiály na stavbu byly vybírány především podle trvanlivosti a životnosti a byly záměrně umístěny s ohledem na působení slunce a větru na každé ze tří úrovní stavby.

Dvoupodlažní domek s plaveckým molem a prostorem pro malý člun kopíruje architektonický styl hlavní budovy.

Dvoupodlažní domek s plaveckým molem a prostorem pro malý člun kopíruje architektonický styl hlavní budovy.

Veronika Mannová, www.mujdum.cz, LakeFlato Architects