Oblíbeným kouskem, který je určen hlavně pro ty, kdo ráno spěchají a nemají čas na umývání nádobí po snídani, je lahev s integrovaným plastovým vymačkávačem na citróny.

Z jedné strany lahve je umístěn vymačkávač, z druhé strany uzávěr. Vodu s citrónem si tak můžete bezproblémově připravit i na letní dovolené a kdekoli na cestách.

Trendy kouskem je lis na citrusy umístěný rovnou na lagvi. Vhod přijde i otvírák na drinky spojený s kráječem citronů.

Trendy kouskem je odšťavňovač na citrusy umístěný rovnou na lahvi. Vhod přijde i otvírák na drinky spojený s kráječem citrónů.

Pokud jste fandové kvalitního nadčasového designu, pak by ve vaší kuchyni neměl chybět odšťavňovač od designéra Philippa Starcka. Jde o kousek, který už víc jak čtvrt století krášlí kuchyně zařízené v minimalistickém i futuristickém stylu. Jde o pomocníka, který bude v interiéru fungovat i jako umělecký objekt.

Designovou ikonou je lis Salif od Alessi, kerý navrhl designér Philipp Starck.

Designovou ikonou je odšťavňovač Juicy Salif od Alessi, který navrhl designér Philipp Starck.

FOTO: Black By Design

Milovníci ekologie a produktů v bio kvalitě ocení i kousky, které umožňují využití celého citrusu. Z kůry můžete nastrouhat na struhadle jak jemná vlákna do moučníků, tak i díky různě tvarovaným škrabkám větší plátky určené k dekoraci dezertů nebo letních drinků.

Set na zpracovávání citrusů Joseph Joseph obsahuje i škrábadlo na kůru limetek, pomerančů nebo citronů.

Set na zpracování citrusů Joseph Joseph obsahuje i škrabadlo na kůru limetek, pomerančů nebo citrónů.

FOTO: The Design Gift Shop

Ve větších rodinách jistě ocení vymačkávače s talířky na odkapání šťávy nebo rovnou s miskami. Díky nim lze pohodlně vymačkat větší množství šťávy a připravit i džus z pomerančů. Tyto kousky se jako dekorace hodí spíš do rustikálně a romanticky zařízených kuchyní.

Osš'tavovač spojený rovnou s hrnečkem nebo miskou ocení ti, kdo mají rádi citron v čaji.

Odšťavňovač spojený s hrnečkem ocení ti, kdo mají rádi citrón v čaji.

FOTO: Creative Tops, Garden Trading

Fandové minimalismu a jednoduchosti si vystačí s dřevěným vymačkávačem, který v kuchyni působí jako vkusný doplněk. Při výběru odšťavňovače si ale dejte pozor na kvalitu dřeva. Ideální jsou kousky z bukového dřeva nebo z exotických dřevin typu teak, palisandr apod.

Vymačkávače od na citrusy House Doctor v severském stylu vynikají jednoduchostí.

Vymačkávače na citrusy od House Doctor v severském stylu vynikají jednoduchostí.

FOTO: Novinky

Podobné kousky jsou určeny předně do domácností těch, kdo si nechtějí pořizovat elektrický odšťavňovač a chtějí v kuchyni šetřit místo.

Lidé, kteří šťávu připravují hodně často a využijí i kousky určené k odšťavnění dalšího ovoce, mohou sáhnout po moderních spotřebičích. [celá zpráva]